SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Darmowy internet od Aero2? Firma musi zmienić regulamin

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wezwał spółkę Aero2 do przedstawienia i wprowadzenia nowego regulaminu świadczenia usługi darmowego dostępu do internetu.

Darmowy internet od Aero2? Firma musi zmienić regulamin

Wcześniej media informowały o trudnościach, z którymi spotykają się chętni do skorzystania z darmowej usługi dostępu do internetu. Chodzi m.in. o trudny dostęp do informacji nt. oferty, małą dostępność kart SIM oraz wysokie opłaty depozytowe.

"Prezes UKE monitoruje wykonywanie przez Aero2 zobowiązań wynikających z decyzji rezerwacyjnej. Prezes UKE wezwał spółkę do przekazania w terminie 7 dni informacji związanych z nałożonymi na Aero2 obowiązkami, w tym zobowiązaniami dotyczącymi zapewnienia powszechnego nieodpłatnego dostępu do internetu" - czytamy w komunikacie UKE.

Pod koniec 2009 r. UKE przyznał Aero2 częstotliwości z zakresu 2570-2620 MHz. Jednym z warunków było przeznaczenie części sieci na potrzeby świadczenia darmowego internetu.

UKE poinformował, że spółka powinna przedstawić zmieniony regulamin nieodpłatnego dostępu do internetu, uwzględniający uwagi urzędu.

"W szczególności konieczne jest:

- wskazanie okresu, w którym Aero2 jest zobowiązane do świadczenia nieodpłatnego dostępu do internetu (dostosowanie regulaminu do treści decyzji rezerwacyjnej),

- wprowadzenie jasnej procedury pozwalającej na uzyskanie informacji o czasie otrzymania karty SIM,

- usprawnienie systemu dystrybucji kart SIM w celu ułatwienia użytkownikom końcowym wysyłania zamówień oraz odbioru karty w większej liczbie punktów dystrybucji,

- rozszerzenie listy modemów współpracujących z kartą SIM" - czytamy w komunikacie UKE.

Według urzędu poprawiony regulamin nieodpłatnego dostępu do Internetu powinien zacząć obowiązywać od 1 września.


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Darmowy internet od Aero2? Firma musi zmienić regulamin

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl