SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dawid Fabiś: nawet policjanci uważają, że Yanosik pomaga kierowcom

O rozwoju projektu Yanosik.pl, platformie Flotis rozmawiamy z Dawidem Fabisiem, dyrektorem zarządzającym Neptis, wydawcy tych aplikacji.

Neptis wprowadziło Yanosika na rynek kilka lat temu. Jest to internetowy system, w którego tworzeniu biorą udział wszyscy użytkownicy. Hasłem całej usługi jest „Stop mandatom!” i faktycznie, główna funkcja serwisu służy kierowcom przede wszystkim do unikania kosztownych spotkań ze stróżami prawa. Korzystając z danych zebranych od użytkowników w całym kraju, Yanosik na bieżąco ostrzega uczestników ruchu o fotoradarach i patrolach. Co więcej, na stronie internetowej znajduje się też lista nieoznakowanych pojazdów policji, z podziałem na województwa i numerami rejestracyjnymi. Twórcy projektu zapewniają jednak, że to wszystko, pozwalając kierowcom unikać mandatów, jednocześnie przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

- Efekt jest taki, że w momencie otrzymania ostrzeżenia kierowcy ściągają nogę z gazu, co z kolei przekłada się pozytywnie na bezpieczeństwo. Wychodzimy więc z założenia, że im kierowca jest lepiej poinformowany o sytuacji na drodze tym korzystniej dla niego i pozostałych uczestników ruchu - mówi Wirtualnemedia.pl Dawid Fabiś, dyrektor zarządzający Neptis.

Funkcjonalność Yanosika nie ogranicza się jednak tylko do powiadomień o radarach. Aplikacja pomaga też w wytyczaniu najlepszej trasy do celu, biorąc przy tym pod uwagę natężenie ruchu i informuje o utrudnieniach takich jak na przykład wypadki. Ostatnio uruchomiony został też system zniżek, z których użytkownicy usługi mogą skorzystać w wielu miejscach, w tym na stacjach benzynowych. Dodatkowo, twórcy Yanosika coraz mocniej stawiają na elementy społecznościowe. Działają na Facebooku i na YouTube, prowadzą forum internetowe, a do tego wzbogacili samą aplikację o elementy grywalizacji, w postaci rankingów i odznak. Właśnie w takich rozwiązaniach widzą przyszłość swojego serwisu.

- System Yanosik od samego początku opierał się na społeczności, w końcu to w dużej mierze od wzajemnej współpracy kierowców zależy jego funkcjonowanie. Obecnie idziemy dalej w tym kierunku, chcemy aby aplikacja była coraz bardziej społecznościowa - opowiada Fabiś.

Obecnie aplikację Yanosik na Androida, iOS i Windows Phone pobrano już kilkaset tysięcy razy. To jeden z najpopularniejszych produktów polskich start-upów. Teraz poznańskie przedsiębiorstwo rusza z kolejną inicjatywą. Czerpiąc z doświadczeń zebranych przy Yanosiku uruchomili Flotis - platformę pomagającą w kontrolowaniu i zarządzaniu firmową flotą pojazdów.

- Flotis Mobile to połączenie nawigacji online, która na bieżąco śledzi sytuację na drodze i wyznacza trasę w oparciu o dane o natężeniu ruchu, z systemem wzajemnego powiadamiania kierowców podpiętym do społeczności Yanosik. Z drugiej strony, to również system monitoringu floty lub mobilnych pracowników, dający managerom i właścicielom firm system do optymalizacji kosztów floty oraz czasu pracy - mówi dyrektor firmy.

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: Dawid Fabiś: nawet policjanci uważają, że Yanosik pomaga kierowcom

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asd

New Saints FC - Legia Warszawa w HD bez zacięć za darmo !
Transmisja na :: http://kfd.pl/s/4rwd
odpowiedź
User
jyt
flotis mobile spoko apka
odpowiedź
User
maciej
pomaga, pomaga i to jak!
odpowiedź