SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dax Cosmetics ma 20 lat

2004 - nowe inwestycje i ciągłe doskonalenie

DAX Cosmetics, jedna z czołowych polskich firm kosmetycznych, obchodzi w tym roku 20 lat istnienia. W tym czasie zdobyła opinię nowoczesnej, innowacyjnej firmy, produkującej kosmetyki wysokiej jakości. W imię kontynuacji tego kierunku w jubileuszowym roku dokonano inwestycji mających na celu dalsze doskonalenie firmy. W tym roku firma po raz pierwszy w swojej historii wprowadziła odrębną markę PERFECTA. Od początku roku DAX Cosmetics ma także nowe, bardziej rozpoznawalne logo. Najnowszym osiągnięciem jest uzyskanie przez firmę certyfikatu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000.


DAX Cosmetics to jedna z czołowych polskich firm kosmetycznych. Została założona 20 lat temu           przez doświadczonych farmaceutów i pracowników naukowych Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Warszawie, obecnie właścicieli i prezesów firmy - Jacka Majdaxa i Wojciecha Szulca. DAX Cosmetics oferuje wysokiej jakości produkty oparte na własnych, oryginalnych recepturach, które powstają na bazie najnowszych osiągnięć światowej kosmetologii. Jest to możliwe dzięki specjalistycznemu zapleczu. Siłą firmy są własne laboratoria: badawczo-rozwojowe, mikrobiologiczne          i fizykochemiczne oraz doświadczony zespół badawczy zajmujący się opracowywaniem nowych receptur.                   DAX Cosmetics skupia się na innowacjach, a szczególnie           na poszukiwaniu i wykorzystywaniu w swoich preparatach nowych interesujących składników i technologii. Dzięki temu firma już wielokrotnie była prekursorem w stosowaniu nowoczesnych rozwiązań na polskim rynku kosmetycznym.

"Mając na uwadze wysoką jakość wzorujemy się na standardach farmaceutycznych - mówi prezes firmy Wojciech Szulc - Wpływ na to ma również fakt, że ja i mój wspólnik - wiceprezes firmy Jacek Majdax - jesteśmy farmaceutami, dlatego nasze podejście do spraw higieny i bezpieczeństwa podczas całego procesu powstawania produktu jest ostre. Warunki pracy w dziale produkcji spełniają farmaceutyczne wymogi GMP (Good Manufacturing Practice). Nadzór higieniczny i badania fizykochemiczne wyrobów, surowców i opakowań są prowadzone w naszych laboratoriach kontroli jakości, zgodnie z europejskimi standardami jakości i normami branży kosmetycznej. Aby mieć całkowitą pewność co do skuteczności            i bezpieczeństwa preparatu, prowadzone są zawsze cykle badań w zewnętrznych instytutach specjalistycznych i placówkach laboratoryjnych. Warto również podkreślić, że produkty DAX Cosmetics nie są testowane na zwierzętach oraz nie zawierają składników pochodzących z tkanek zwierzęcych."

DAX Cosmetics specjalizuje się w kosmetykach pielęgnacyjnych do twarzy i do ciała oraz                            w kosmetykach do opalania. Są to preparaty powszechnego stosowania, dostępne w drogeriach, aptekach i sklepach w całej Polsce. Swoje produkty firma tworzy samodzielnie od początku do końca: od idei nowego produktu, poprzez opracowanie własnej receptury, aż do zaprojektowania opakowań.

Siedziba DAX Cosmetics mieści się w Duchnowie koło Warszawy, z dala od aglomeracji miejskich. Znajduje się tam biuro, nowoczesne laboratoria, magazyny oraz zakład produkcyjny, który miesięcznie wytwarza około 70 ton kosmetyków. Firma zatrudnia 150 osób, w tym doświadczonych specjalistów             w dziedzinie biologii, chemii i farmacji

"20 lat doświadczeń, analiza naszej oferty oraz zmiany w otoczeniu sektora kosmetycznego skłoniły nas do nowych inwestycji - mówi Jacek Majdax, wiceprezes - W celu budowania bardziej spójnej propozycji dla różnych grup konsumentów wprowadziliśmy po raz pierwszy w historii naszej firmy odrębną markę PERFECTA. Od początku roku DAX Cosmetics ma także nowe, bardziej rozpoznawalne logo.                      Zaś w czerwcu uzyskaliśmy certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2000."

System Zarządzania Jakością w DAX Cosmetics obejmuje cały zakres działania i organizacji spółki. Dotyczy projektowania, produkcji i sprzedaży kosmetyków. Zarządzanie przez jakość to sposób zarządzania firmą w sposób skoncentrowany na jakości, współpracy z klientem, oparty na planowanych, systematycznych i udokumentowanych działaniach. Certyfikat ISO 9001:2000 jest gwarancją dla klienta, że wszystkie procesy w firmie przebiegają zgodnie                 z europejskimi standardami i są szczegółowo udokumentowane, a wysoka jakość i ciągłe doskonalenie są głównymi wartościami firmy.
Zgodnie z normami ISO, w DAX Cosmetics dużą wagę przykłada się do tzw. działań zapobiegawczych, dzięki którym w całym obszarze tworzenia produktu zapobiega się potencjalnym problemom poprzez wcześniejsze ich identyfikowanie i eliminowanie ich potencjalnych przyczyn.

W celu zbudowania bardziej spójnej propozycji dla różnych grup konsumentów i uporządkowania oferty, na początku roku 2004 firma wprowadziła nową markę PERFECTA - kosmetyki dla kobiet łączących życie zawodowe i rodzinne, które w każdej sferze życia chcą być perfekcyjne. Są świetnie zorganizowane, jednak zwykle zbyt zabiegane, by mieć wystarczająco dużo czasu dla siebie. Właśnie dlatego mają wysokie wymagania co do jakości używanych kosmetyków, a w swoich wyborach kierują się sprawdzonymi, niezawodnymi składnikami i jakością marek, które gwarantują skuteczną pielęgnację.
Marka PERFECTA obejmuje linie kosmetyków pielęgnacyjnych o bardzo dobrej jakości                                  i konkurencyjnej cenie, oparte na znanych i sprawdzonych składnikach aktywnych. Szeroka gama produktów pozwala na indywidualne dobranie programu pielęgnacyjnego dostosowanego do potrzeb każdego rodzaju skóry i wieku odbiorcy.
Nowa marka rozwija się bardzo dynamicznie. W pierwszej połowie roku wprowadzono aż 6 linii sygnowanych logo PERFECTY: antybakteryjną PERFECTA Czysta Cera, przeciwzmarszczkowe PERFECTA Age Control 45+/ Aktywna Soja i PERFECTA Age Control 35+/ BotoxEffect, nawilżającą PERFECTA HydroMax, oczyszczającą PERFECTA Clean&Care oraz zestaw maseczek i pilingu w saszetkach PERFECTA Beauty System.
Drugą połowę roku inaugurują wrześniowe premiery: PERFECTA Cera Wrażliwa i PERFECTA Cera Naczynkowa.
Pozostałe produkty funkcjonują w ramach marki DAX Cosmetics. Obejmuje ona m.in. luksusowe produkty szczególnie zaawansowane, oparte na światowych nowinkach surowcowych oraz innowacyjnej recepturze (m.in. wielokrotnie nagradzane przez specjalistów w dziedzinie kosmetologii serie:               Model Bioenergia, Re-lipid, Fitolift). Marką DAX Cosmetics sygnowana jest również seria słoneczna,         na którą składa się 27 preparatów ochronnych do opalania i po opalaniu. Łącznie w portfolio firmy znajduje się obecnie 21 linii kosmetycznych (130 produktów).

Z początkiem roku firma DAX Cosmetics zyskała nowe, lepiej widoczne                    i czytelne logo. To jeden z elementów strategii, która ma doprowadzić                    do wzmocnienia świadomości marki. Jest to już trzecia mutacja logo                       w dwudziestoletniej historii firmy, jednak po raz pierwszy zdecydowano się położyć wizualny nacisk tylko na pierwszy człon "DAX", zgodnie z tym, jak nazywa firmę większość klientów - krótko, łatwo i bez komplikacji z wymową.

Firma DAX Cosmetics powstała w 1984 roku. Jej założyciele, Jacek Majdax i Wojciech Szulc, poznali się w trakcie studiów i wspólnej pracy na Akademii Medycznej w Warszawie na Wydziale Farmacji. Obaj prowadzili zajęcia dydaktyczne i pracę naukową             z zakresu technologii stałych postaci leków, maści                    i kremów leczniczych. Wspólnie rozpoczęli badania nad pierwszym kosmetykiem - półtłustym kremem pielęgnacyjnym. Tak powstał preparat, który zapoczątkował serię Natura oraz pomysł na firmę produkującą zdrowe kosmetyki oparte na naturalnych surowcach. Początkowo właściciele firmy samodzielnie opracowywali receptury, badali jakość, zajmowali się produkcją, dystrybucją i finansami. Dopiero w 1985 roku zostali zatrudnieni pierwsi pracownicy. Do końca lat 80-tych firma bardziej była znana poza granicami Polski. Większość produkcji stanowił eksport, głównie na rynki wschodnie, a także do Wielkiej Brytanii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dax Cosmetics ma 20 lat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl