SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

5,61 mln widzów debaty wyborczej, najwięcej w TVP1

Łącznie 5,61 mln widzów oglądało środową debatę wyborczą, którą zorganizowała Telewizja Polska. Najwięcej widzów transmisję śledziło w TVP1 - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Debata wyborcza w TVP Article

Debata wyborcza w Telewizji Polskiej odbyła się w poniedziałek, 9 października o godz. 18.30. Relację z wydarzenia można było śledzić w TVP1, TVP Info, TVP Polonia, a także w TV Republika. Łączna widownia debaty na antenie wszystkich stacji wyniosła 5,61 mln osób, co przełożyło się na 44,17 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 41,80 proc. w grupie 16-49 oraz 41,21 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Najwięcej - 3,79 mln - widzów transmisję oglądało w TVP1. W TVP Info relacja zgromadziła 1,19 mln oglądających, w TVP Polonia - 431 tys., a w TV Republika - 194 tys.

Z analizy danych minuta po minucie wynika, że w pierwszej minucie debatę na czterech antenach śledziło 3,11 mln widzów, a w trzeciej minucie było to już ponad 4 mln. Peak nastąpił w przedostatniej minucie, kiedy wydarzenie śledziło 6,82 mln widzów.

Telewizyjna Jedynka w czasie nadawania audycji przez cały czas była zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego, a TVP Info przez większość czasu zajmowało miejsce drugie. Ciekawostką jest fakt, że TVN24 tuż przed i po debacie śledziło ponad 1 mln widzów, a w paśmie emisji wydarzenia TVP widownia stacji spadła do nieco ponad 100 tys. oglądających.

3,46 mln widzów poniedziałkowego wydania „Wiadomości”

Nadane tuż po debacie główne wydanie „Wiadomości” w TVP1 TVP Info i TVP Polonia obejrzało średnio 3,46 mln widzów, co zapewniło tym stacjom 27,31 proc. udziału w rynku telewizyjnym. Dziennik zaczął się o 19.33.

Widownia pokazanych o 19.00 „Faktów” w TVN i TVN24 BiS wyniosła 1,24 mln osób (9,84 proc.). Z kolei wynik pokazanych od 18.50 „Wydarzeń” Polsatu, Polsatu News i Wydarzeń24 wyniósł 1,06 mln osób (8,59 proc.). Dzienniki telewizyjne komercyjnych nadawców zostały pokazane w trakcie nadawania debaty przez TVP.

Publiczna telewizja miała obowiązek przeprowadzić debatę wyborczą, zapisano to w „Kodeksie wyborczym”. Art. 120 tego przepisu mówi, że jest zobligowana do przeprowadzenia debat „pomiędzy przedstawicielami tych komitetów wyborczych w wyborach do Sejmu lub w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej, które zarejestrowały swoje listy kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych”.

Do udziału w debacie zostało zaproszonych sześć komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych. Prawo i Sprawiedliwość reprezentował premier Mateusz Morawiecki, Koalicję Obywatelską - szef PO Donald Tusk, a Nową Lewicę - posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Trzecia Droga do debaty wystawiła lidera Polski 2050 Szymona Hołownię, Konfederacja - posła Krzysztofa Bosaka, a Bezpartyjni Samorządowcy - członka zarządu województwa dolnośląskiego Krzysztofa Maja.

Politycy odpowiadali na pytania w sześciu rundach poświęconych tematom: migracji, prywatyzacji, wieku emerytalnego, bezpieczeństwa, bezrobocia oraz świadczeń społecznych. Ostatnia, siódma runda, to był czas na swobodne wypowiedzi polityków.

Gospodarzami wydarzenia byli Michał Rachoń i Anna Bogusiewicz-Grochowska.

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 15 października br. Tego samego dnia będzie miało miejsce także referendum.

Dołącz do dyskusji: 5,61 mln widzów debaty wyborczej, najwięcej w TVP1

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hmm
A jaki miał wynik TVN kiedy prowadził debatę ?
37 16
odpowiedź
User
z branży
Tylko ze to trudno nazwać debatą, skoro pytania dłuższe od odpowiedzi, świadczą tylko o marnym dziennikarstwie.
58 42
odpowiedź
User
Rew
Mało widać że ludzie są znudzeni polityką
35 16
odpowiedź