SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Deko Eko z milionem zł finansowania od Simpact VC. Pieniądze na rozwój w Europie i nowy model biznesowy

Startup Deko Eko zajmujący się przetwarzaniem odpadów pochodzących od firm i ich ponownym wykorzystaniem w niestandardowy sposób pozyskał w nowej rundzie finansowania milion złotych od funduszu Simpact VC. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zmianę modelu biznesowego firmy oraz ekspansję na rynki europejskie.

Article

Dekoeko.com to platforma upcyklingowa, która zmienia sposób myślenia o odpadach. W jednym miejscu łączy ze sobą designerów, największe firmy i konsumentów, aby wspólnie budować gospodarkę cyrkularną.

Oferta Deko Eko polega na opracowaniu rozwiązań z zakresu „upcyklingu marki”, czyli przetwarzaniu brandowanych odpadów, które są trudne do recyklingu, a posiadają potencjał do ponownego wykorzystania.

Deko Eko umożliwia współpracę projektantom i przedsiębiorstwom społecznym z całego świata z dużymi firmami i korporacjami, aby tworzyć estetyczne i funkcjonalne produkty konsumenckie wykonane w 100 proc. z wyselekcjonowanych materiałów odpadowych.

Aktualnie na platformie znajduje się 290 sklepów projektantów realizujących kilkadziesiąt projektów dla największych korporacji takich jakich Ikea, McDonald’s, Coca Cola, Orange, Ergo Hestia, T-Mobile, Suez i NN w Polsce i Holandii.  

Deko Eko działa na rynku polskim od kilku lat, a obecnie upatruje swoją największą szansę rynkową w krajach Europy Zachodniej, gdzie gospodarka obiegu zamkniętego jest bardzo mocnym trendem, a klienci zarówno biznesowi jak i indywidualni aktywnie poszukują upcyklingowych rozwiązań. Dlatego też Deko Eko zarejestrowało swoją spółkę w Holandii (B.V.) i planuje, przyspieszyć rozwój oraz otworzyć sobie drogę do międzynarodowych inwestorów w perspektywie 12-24 miesięcy.

Teraz poinformowano, że Deko Eko uzyskało milion zł finansowania od funduszu Simpact VC. Oprócz Simpact w 2018 r. w Deko Eko zainwestował akcelerator Startupbootcamp z Amsterdamu. Obecnie spółka prowadzi również sprzedaż udziałów dla prywatnych inwestorów oraz funduszy seedowych przez globalną platformę crowdfundingową Eureeca.com

Firma zapowiedziała, że wdraża nowy B2B2C marketplace, który zastąpi dotychczasowy model sprzedaży i współpracy bezpośredniej z klientami biznesowymi zautomatyzowanym modelem online. Nowy model biznesowy przewiduje połączenie modelu prowizyjnego od każdej zrealizowanej transakcji z modelem subskrypcyjnym, czyli płatnym dostępem do platformy.

Według Deko Eko pozyskane obecnie od Simpact środki zostaną przeznaczone na wsparcie wspomnianej zmiany modelu biznesowego, a także na ekspansję startupu na kolejne rynki europejskie oraz wzmocnienie zespołu firmy.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Deko Eko z milionem zł finansowania od Simpact VC. Pieniądze na rozwój w Europie i nowy model biznesowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl