SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Demotywatory i Kwejk najpopularniejszymi stronami rozrywkowymi na Facebooku

Polscy użytkownicy Facebooka kliknęli w tym roku 12,8 miliona razy w "Lubię to!" na 100 największych polskojęzycznych stronach rozrywkowych w społecznościowym portalu.

Demotywatory i Kwejk najpopularniejszymi stronami rozrywkowymi na Facebooku

Z analizy catNapoleon.com wynika, że z 22 fanpage’y, które mają ponad pół miliona fanów, 8 to strony czysto rozrywkowe.

Liderem na Facebooku pod względem liczby fanów jest tutaj fanpage serwisu Demotywatory.pl (1,33 mln), ale więcej aktywnych użytkowników (637 tys.) zgromadził w tym roku Kwejk.
 

Od stycznia br. na 100 największych polskojęzycznych stronach rozrywkowych na Facebooku aktywnych było 5,13 mln użytkowników. W sumie badane fanpage mają 19,679 mln fanów.

Aby zilustrować zaangażowanie użytkowników, catNapoleon.com zmierzył liczbę publikowanych przez nich postów, komentarzy i like'ów w relacji do liczby sympatyków danego fanpage'a, zakładając różne wagi dla każdego z typów aktywności (Social Interaction Index - SII). SII dla 100 największych stron rozrywkowych wynosi 5,64, podczas gdy średni wskaźnik dla polskich stron (pod uwagę wzięto aktywność 27,55 mln użytkowników 250 największych polskich fanpage’y) - 4,43.

Liderem pod względem liczby fanów na Facebooku są Demotywatory i jest to także numer jeden wśród stron www w kategorii humor (Megapanel, styczeń 2012). CatNapoleon.com sprawdził jak wielkość strony www ma się do wielkości i aktywności fan page’a. Okazuje się, że dane te pokrywają się tylko częściowo.

Według Megapanelu w styczniu serwis www.demotywatory.pl miał 4,98 mln realnych użytkowników, podczas gdy fanpage witryny na Facebooku miał 187 tys. aktywnych użytkowników (czyli takich, którzy polubili jakiś post, skomentowali go lub napisali własny post). Na Facebooku więcej zgromadził natomiast Kwejk (298,6 tys.), którego serwis www w styczniu miał 4,33 mln real users.

>>> Serwisy z humorem: Gigantyczny wzrost Kwejk.pl, dogania Demotywatory.pl

Charakterystyczną cechą moderacji obu stron na Facebooku jest traktowanie społecznościowego portalu jako źródła odwiedzin strony www. Na obu fanpage’ach dominują linki (Demotywatory - 1306, Kwejk - 615).

Wśród fanpage'y nie mających odbicia w postaci strony www, Kocham spać miał w tym roku 176 923 aktywnych użytkowników. Więcej zgromadził Nie mów do mnie z rana (277 845), a lepszy wynik mają tylko Demotywatory, Kwejk.pl i “ja jebie”.

Strony, które są teoretycznie manifestacją naszej postawy (Kocham spać, Nie chce mi się, Nie ogarniam, Kocham swoje łózko, Mógłby być już piątek, itp.) mają  niższe SII (3,60) od tych, które są odbiciami witryn www (5,02).

Wśród 10 największych polskojęzycznych fanpage’y 4 przyciągają do siebie dowcipem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Demotywatory i Kwejk najpopularniejszymi stronami rozrywkowymi na Facebooku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hmm
ile jest platne lubie to na Wojewodzkiego? bo chyba nie tak za darmo?:P
8 8
odpowiedź