SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dentsu Aegis Network tnie pensje zarządu. Będą obniżki dla wszystkich pracowników? Polski oddział bez decyzji

Koncern marketingowy Dentsu Aegis Network, do którego należą m.in. takie agencje jak Carat, 360i, Amnet czy iProspect, ogłosił, że ​​zmniejsza pensje zarządu. Według doniesień zagranicznych mediów rozważa też obniżkę wynagrodzenia pozostałych pracowników, w odpowiedzi na recesję wynikającą z pandemii koronawirusa. - To nie jest prawdziwa informacja. Oczywiście wiele firm szuka oszczędności, jednak w większości krajów na świecie nie można zgodnie z prawem odgórnie obniżyć wynagrodzenia - przekonuje polski oddział Dentsu Aegis Network.

Article

- W wyniku wpływów biznesowych COVID-19 aktywujemy zestaw środków oszczędnościowych w całej firmie w celu zapewnienia ciągłości biznesowej i zabezpieczenia środków utrzymania naszych ludzi na całym świecie - poinformowano w wydanym oświadczeniu.

Sieć Dentsu Aegis Network zatrudnia 45 000 osób w 145 krajach. Według Business Insider, szefom agencji powiedziano dwa tygodnie temu, że będą musieli zmniejszyć koszty operacyjne, przede wszystkim poprzez obniżenie wynagrodzenia pracowników o około 10 proc.

Z informacji serwisów Business Insider, AdAge i Adweek wynika, że zostaną obniżone też wynagrodzenia manedżerów wyższego szczebla w DAN, mają być to cięcia większe w porównaniu z resztą pracowników. Konkretnych kwot jednak nie podano.

Dentsu Aegis Network poinformowało, że zanotowało organiczny spadek przychodów o 4 proc. w czwartym kwartale 2019 roku i  1 proc. w całym roku, tłumacząc to niższymi wynikami w Australii, Brazylii, Chinach, Francji i Wielkiej Brytanii. Cena akcji Dentsu zmalała do 19,88 dolarów z 41,56 dolarów w kwietniu 2019 roku, czyli o 52 proc.

- Od wybuchu koronawirusa głównym priorytetem Dentsu Aegis Network jest ochrona naszych ludzi, zachowanie i pielęgnowanie relacji z klientami oraz wspieranie lokalnych gospodarek i społeczności, w których działamy - zaznaczyła firma. Jej rzecznik nie odpowiedział na pytania dotyczące obniżek pensji.

W polskim oddziale Dentsu Aegis Network bez obniżek

W Polsce do Dentsu Aegis Network należą takie agencje, jak Carat, iProspect, Isobar, Vizeum, dentsu x oraz Amplifi.

- To nie jest prawdziwa informacja. Oczywiście wiele firm szuka oszczędności, jednak w większości krajów na świecie nie można zgodnie z prawem odgórnie obniżyć wynagrodzenia - przekazała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Martyna Adamska, PR & marketing coordinator w polskim oddziale Dentsu Aegis Network.

- Od momentu wybuchu epidemii koronawirusa głównym priorytetem sieci Dentsu jest ochrona pracowników, zachowanie i pielęgnowanie relacji z klientami oraz wspieranie lokalnych gospodarek i społeczności, w których działamy. W związku z oddziaływaniem COVID-19 na biznes w całej firmie uruchamiane są działania oszczędnościowe, aby zapewnić ciągłość działalności i zabezpieczyć środki utrzymania naszych pracowników na całym świecie. Te prace ciągle trwają, więc nie wiem skąd się wzięło to 10 proc. - zapewniła Adamska. Podkreśliła, że w polskim biurze nie zapadły żadne decyzje dotyczące obniżki wynagrodzeń.

Dołącz do dyskusji: Dentsu Aegis Network tnie pensje zarządu. Będą obniżki dla wszystkich pracowników? Polski oddział bez decyzji

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xcv
A moze poslkie oddzialy Dentsu Aegis Network nie obnizaja pensji pracownikom bowiem zatrudniaja masowo na umowy smieciowe i B2B ?
odpowiedź
User
xyz
A moze poslkie oddzialy Dentsu Aegis Network nie obnizaja pensji pracownikom bowiem zatrudniaja masowo na umowy smieciowe i B2B ?


dokladnie, bo umowy kontraktorow mozna rozwiazac juz na nastepny miesiac albo jeszcze szybciej - w zaleznosci od pomyslowosci i przedsiebiorczosci zarzadzajacego. #onedentsu
odpowiedź
User
Chafner
No nie 10% bo 20.
odpowiedź