SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracę w dentsu straci 6 tys. osób. 800 mln dolarów oszczędności

Sieć reklamowa dentsu International (w Polsce należą do niej m.in. agencje Carat, Vizeum, iProspect) poinformowała, że w ramach prowadzonego procesu transformacji planowana jest redukcja 12,5 proc.miejsc pracy w jej biurach na całym świecie. Oznacza to, że pracę może stracić ok. 6 tys. osób.

Article

Dentsu International zatrudnia na świecie około 48 000 osób, a redukcja o 12,5 proc. oznaczałaby likwidację około 6 000 miejsc pracy.

Nie określono, w jakim czasie miałoby to nastąpić. dentsu informuje, że skala czasowa cięć będzie się różnić w zależności od rynku.

Ponad 800 mln dolarów oszczędności

Redukcja zatrudnienia i pozostałe zmiany mają przynieść dentsu oszczędności w wysokości ok.800  mln dolarów - 400 mln dolarów rocznie do końca 2021roku.

Ograniczenie liczby pracowników to element transformacji, która przechodzi dentsu. W jej ramach grupa zapowiedziała zredukowanie liczby posiadanych agencji z ponad 160 do 6 wiodących marek na świecie.

- Ten program transformacji będzie początkowo prowadzony przez nasze największe rynki, które pokrywają ponad 80 proc. przychodów Dentsu international, ale obejmie wszystkie rynki - informuje firma w wydanym oświadczeniu.

- Transformacja spowoduje zmniejszenie całkowitego zatrudnienia w dentsu International o około 12,5 proc., z zastrzeżeniem lokalnych przepisów - podaje firma. Największe rynki międzynarodowe grupy  to Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

dentsu poinformowało w poniedziałek, że spodziewa się spadku przychodów do około 12,5 proc. w tym roku.

Międzynarodowa działalność Dentsu była wcześniej znana jako Dentsu Aegis Network, po przejęciu brytyjskiej Aegis Group w 2012 roku o wartości 3,2 miliarda funtów.

W sierpniu 2020 roku Grupa Dentsu ogłosiła kompleksowy przegląd i przyspieszony program transformacji. Przegląd obejmujący każdy region będzie wspierać ukierunkowaną strategię zintegrowanych rozwiązań i ma na celu: uproszczenie biznesu zarówno dla klientów, jak i operacji; strukturalne i trwałe obniżenie kosztów operacyjnych; zwiększenie efektywności naszego bilansu; i maksymalizacja długoterminowej wartości dla akcjonariuszy. Ma to stworzyć uproszczoną, zintegrowaną i bardziej wydajną organizację, która będzie łatwiejsza w nawigacji dla klientów, dostarczając indywidualne rozwiązania dla klientów oparte na pomysłach, na danych i wykorzystujące technologię, zapewniając przewagę konkurencyjną, dalszy wzrost i zwiększanie marży.

Polski oddział dentsu nie udzielił nam odpowiedzi,ile osób może tutaj lokalnie stracić pracę. W odpowiedzi na nasze pytanie odesłano oświadczenie firmy, które prezentujemy poniżej w całości.

-Konsumeci są w centrum wszystkiego, co robimy w dentsu globalnie. Wierzymy, że integracja naszej firmy wokół nich to największa wartość, jaką możemy dać naszym klientom i nasza największa przewaga konkurencyjna. W ramach klastra dentsu CEE dostrzegamy również więcej możliwości dla naszych klientów i zespołów, gdyż integrujemy naszych ludzi i kompetencje w modelu zwinnym, pozbawionym bez ograniczeń geograficznych. Zrobimy to poprzez przyspieszenie procesu transformacji, który rozpoczęliśmy w zeszłym roku, aby jeszcze bardziej uprościć nasz sposób działania, zapewniając jeszcze większą zwinność poprzez skoncentrowany portfel sześciu wiodących światowych marek z priorytetowymi inwestycjami i zasobami w zakresie możliwości związanych z wysokim popytem klientów i wzrostem. W ramach naszego klastra planujemy zacieśnić współpracę i zaoferować kompletne portfolio usług dla wszystkich rynków i klientów w Europie Środkowej i Wschodniej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Chorwacja i kraje afiliowane). W naszych wynikach finansowych za I półrocze 2020 roku ogłosiliśmy kompleksowy przegląd naszej działalności. Pracując nad tym procesem, podejmiemy niezbędne kroki, jakie podejmuje wiele innych firm, aby poradzić sobie z wpływem globalnej pandemii na naszą działalność i zapewnić ścisłą współpracę z naszymi pracownikami i klientami w trakcie tego okresu przyspieszonej transformacji - czytamy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pracę w dentsu straci 6 tys. osób. 800 mln dolarów oszczędności

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a imię jego to transformacja
czy tam jest chociaż pół roku bez kolejnej transformacji? XD
odpowiedź
User
sp
Dobrze że daliscie cytat. To jest piekny przyklad na to, jakim belkotem komunikuje sie zarzad Dentsu z pracownikami. Nic z tego sie nie da zrozumiec.
odpowiedź
User
aaa
Co tam zwolnienia, czy u nas Prezes na swoim?
odpowiedź