SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Deutsche Telekom z ekskluzywnym dostępem do Disney+ w Niemczech. Pół roku za darmo

Deutsche Telekom, niemiecki operator telekomunikacyjny zaoferuje swoim abonentom w Niemczech ekskluzywny dostęp do serwisu Disney+. Użytkownicy otrzymają możliwość korzystania z platformy za darmo przez 6 miesięcy, później zaś będą płacić niższy abonament w wysokości 5 euro miesięcznie.

Article

Serwis VOD Disney+ zadebiutował 12 listopada 2019 r., w pierwszej kolejności był jednak dostępny jedynie w trzech krajach: USA, Kanadzie i Holandii. Później usługa pojawiła się również w Australii, Nowej Zelandii i Puerto Rico.

W styczniu br. zapowiedziano że 24 marca Disney+ pojawi się w ośmiu krajach europejskich. To tydzień wcześniej niż zakładano. Na liście są między innymi Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Włochy i Niemcy.

Disney+ w Deutsche Telekom

Teraz poinformowano, że Disney zawarł porozumienie z Deutsche Telekom, niemieckim operatorem telekomunikacyjnym, który w Polsce jest właścicielem sieci T-Mobile.

Zgodnie z umową wszyscy abonenci prowadzonej przez DT usługi telewizyjnej MagentaTV otrzymają dostęp do Disney+ za pośrednictwem dedykowanej aplikacji.

Zgodnie z ofertą użytkownicy MagentaTV przez 6 miesięcy będą mogli korzystać z Disney+ za darmo, zaś po zakończeniu okresu promocyjnego będą płacić niższą miesięczną subskrypcję w wysokości 5 euro – regularny dostęp do Disney+ w Niemczech będzie kosztował 6,99 euro.

Promocyjna oferta darmowego dostępu do Disney+ dotyczy jedynie użytkowników MagentaTV w wersji IPTV. Osoby korzystające z platformy w wersji OTT będą musiały zapłacić za korzystanie z Disney+ pełną subskrypcję 6,99 euro miesięcznie.

Nie tylko Niemcy

Niemcy nie są jedynym krajem w którym Disney+ zawarł umowę dystrybucyjną z lokalnym partnerem. W grudniu 2019 r. podpisano porozumienie zgodnie z którym Canal+ będzie we Francji jedynym operatorem telewizyjnym mającym w swojej ofercie dostęp do Disney+.

Z kolei w Wielkiej Brytanii Disney i telewizja satelitarna Sky zawarły wieloletnie porozumienie, w ramach którego serwis Disney+ będzie oferowany w Wielkiej Brytanii i Irlandii na platformie Sky Q. Lokalne umowy dystrybucyjne związane z Disney+ zawarto też we Włoszech (TIMVision) oraz w Hiszpanii (Movistar).

W Polsce serwis Disney+ będzie dostępny dopiero w 2021 r., co Disney potwierdził niedawno po mylnej informacji, że platforma zadebiutuje na naszym rynku latem 2020.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Deutsche Telekom z ekskluzywnym dostępem do Disney+ w Niemczech. Pół roku za darmo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl