SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

DGA chce zbudować portfel inwestycyjny na ok. 15 spółek do końca 2011 r.

Spółka doradczo - inwestycyjna DGA planuje zainwestować ok. 15 mln zł w 15 firm łącznie do końca 2011 roku, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Andrzeja Głowackiego w środę. W II kw. 2010 r. spółka może sfinalizować trzy transakcje inwestycyjne.

DGA chce zbudować portfel inwestycyjny na ok. 15 spółek do końca 2011 r.

"Zgodnie z naszą nową strategią, obok działalności doradczej, budujemy portfel młodych, wzrostowych spółek. Dysponujemy około 20 mln zł na takie inwestycje. W najbliższym okresie możemy zainwestować w trzy spółki, z czego jedna jest już dłużej na rynku. Na każdą z nich przeznaczymy ok. 1 mln zł" - powiedział prezes DGA.

Celami firmy są spółki prowadzące internetowe platformy zakupów rabatowych oraz obrotu pojazdami, a także podmiot specjalizujący się w przechowywaniu dokumentacji projektów unijnych. Wcześniej spółka informowała o inwestycji w DGA Energia i medyczny Braster.

W II kw. DGA kończy obsługę kontraktu "stoczniowego" w ramach projektów europejskich, który przynosił w ostatnich okresach największe przychody.

"Pozyskujemy kolejne umowy, już nie o tak wysokiej wartości, jak kontrakt ‘stoczniowy', który był unikatowy. Tymczasem wartość naszego obecnego ofertowania przekracza 50 mln zł i spodziewamy się podpisywania kolejnych umów doradczych" - dodał prezes DGA.

Spółka DGA miała 0,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 0,30 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 10,57 mln zł wobec 6,08 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DGA chce zbudować portfel inwestycyjny na ok. 15 spółek do końca 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl