SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dialog: przychody będą rosły

Dobre wyniki Dialogu w pierwszym półroczu 2004 roku

Przychody z działalności podstawowej spółki za pierwsze półrocze 2004 r. wyniosły -221 mln zł i nadal mają tendencję rosnącą. W drugim kwartale br. Dialog osiągnął nadwyżkę w przychodach w wysokości 2,4 mln zł w stosunku do założeń budżetowych.

Jednocześnie prowadzona jest racjonalna gospodarka kosztami. W pierwszym kwartale br. zaowocowało to osiągnięciem oszczędności 8,1 mln zł w odniesieniu do kosztów założonych w budżecie. Tendencja ta została utrzymana w kolejnych 3 miesiącach: oszczędności w kosztach w drugim kwartale wyniosły 2,3 mln zł.

Spółka osiąga coraz lepsze wyniki z działalności operacyjnej. Zysk operacyjny powiększony o amortyzację EBITDA  w styczniu br. wyniósł on ok. 15,2 mln zł, a za pierwszy kwartał tego roku blisko 46 mln zł czyli o prawie 10,1 mln zł więcej od zakładanego w budżecie. Ta rosnąca tendencja utrzymuje się - po pierwszym półroczu EBITDA wyniosła ponad 89,7 mln zł. Zysk operacyjny EBIT po 6 miesiącach jest korzystniejszy od założonego w budżecie o 16,8 mln zł i wynosi 37,5 mln zł.

 W Dialogu dzwoni obecnie około 424 tysięcy linii, co czyni go jednym z największych niezależnych operatorów telefonii stacjonarnej w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dialog: przychody będą rosły

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl