SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Digital Network zapowiada rekordową dywidendę

Zarząd zajmującej się cyfrową reklamą zewnętrzną firmy Digital Network chce, żeby wypłaciła akcjonariuszom 17,08 mln zł dywidendy. To rekordowa dywidenda w historii spółki.

W przeliczeniu na jedną akcję Digital Network proponowana dywidenda wyniesie 4,10 zł. Przy kursie spółki 48,40 zł w piątek tuż przed godz. 10 stopa dywidendy to 8,5 proc.

W komunikacie Digital Network zaznaczono, że w wypłacie dywidendy nie będą uczestniczyć akcje własne spółki. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie walne zgromadzenie firmy (nie podano jeszcze, kiedy się odbędzie).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. Digital Network wypłaciła swoim inwestorom 3,04 mln zł, po 73 grosze na akcję. Była to pierwsza dywidenda spółki od 2018 roku. Wcześniej najwięcej przekazała akcjonariuszom w 2013 roku - 10,03 mln zł, po 2,50 zł na akcję.

Kurs akcji Digital Network wzrósł trzykrotnie

W ub.r. Digital Network przy wzroście skonsolidowanych przychodów z 48,39 do 55,71 mln zł wypracowała 23 mln zł zysku netto, wobec 10,9 mln zł rok wcześniej.

Przez minione 12 miesięcy kurs akcji poszybował w górę o 289 proc., z czego od początku stycznia - o 55 proc. Obecnie Digital Network z kapitalizacją w wysokości 205 mln zł jest wyceniana zdecydowanie najwyżej w swojej historii. Wcześniej jej kurs tylko na krótko zbliżył się do 20 zł.

Większościowym akcjonariuszem Digital Network jest spółka Epicom, ma walory stanowiące 64,21 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

Dołącz do dyskusji: Digital Network zapowiada rekordową dywidendę

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
romek
koniec wspolpracy z polsatem i po wyniku. taka stabilnosc
odpowiedź