SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

6 mln dodatkowych subskrypcji SVoD w Polsce do 2029 roku

Europa Wschodnia będzie miała 68 mln subskrypcji SVoD do 2029 roku. To o 27 mln więcej niż w 2023 roku. Z prognozy Digital TV Research wynika, że Rosja wygeneruje 12 mln dodatkowych subskrypcji, a Polska 6 mln.

Aplikacje na telewizorze z Android TVArticle

Liczba mieszkańców Rosji (143,4 mln osób) ma wpływ na liczbą subskrybentów poszczególnych graczy. Liderem segmentu nie będzie więc Netflix, który po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę wycofał się z tego rynku razem z innymi zachodnimi firmami, tylko rosyjski Kinopoisk z 10,6 mln abonentów. Z tego samego kraju są serwisy Ivi i Okko, które mają mieć za 6 lat 5,2 oraz 5,1 mln subskrybentów. Pozostali rosyjscy gracze będą ich mieć 15 mln.  Rosja będzie odpowiadać za 53 proc. subskrypcji w regionie.

Netflix dopiero na drugim miejscu

Netflix, który na przełomie maja i czerwca także w tej części Europy rozpoczął walkę ze współdzieleniem kont, będzie miał 8,1 mln subskrybentów. Spośród zachodnich graczy kolejne miejsca zajmą: Disney+ (5,1 mln), Amazon Prime Video (4,4 mln), a SkyShowtime (3,4 mln).

Co ciekawe, słabiej niż ta najmłodsza platforma wypadł HBO Max, który w 2024 roku w Europie będzie działał pod marką Max. Za sześć lat ma mieć 2,9 mln subskrybentów. Digital TV Research szacuje, że Apple TV+ pozostanie mniej popularnym graczem z 0,7 mln abonentów. Inne, w tym lokalne serwisy, mają mieć w regionie 7,4 mln subskrybentów.

- Podnieśliśmy nasze prognozy dla Rosji ze względu na jej większą niż oczekiwano odporność tego kraju na sankcje gospodarcze. Żadna z amerykańskich platform prawdopodobnie nie wejdzie ponownie na rynek rosyjski przed 2029 rokiem - zauważył Simon Murray, główny analityk w Digital TV Research.

Z badania Mediapanel wynika, że w lipcu Netfliksa jako stronę internetową i aplikację mobilną odwiedziło 10,71 mln polskich internatów. Kolejne miejsca zajęły: Disney+ (3,62 mln), HBO Max (3,22 mln), Player (2,83 mln), TVP VOD (1,90 mln), Canal+ online (2,17 mln), Prime Video (2,01 mln), SkyShowtime (1,55 mln), Polsat Box GO (1,45 mln) i Viaplay (939 tys.). 
 

Dołącz do dyskusji: 6 mln dodatkowych subskrypcji SVoD w Polsce do 2029 roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bredny
Nie chcą pieniędzy Rosjan to nie. Korporacje są żałosne. Robią wszystko dla poklasku
odpowiedź