SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przybędzie 400 mln subskrypcji streamingowych

Do końca 2028 roku przybędzie 400 mln płatnych subskrypcji SVoD. Z prognozy Digital TV Research wynika, że serwisy streamingowe typu Netflix, w ciągu 5 lat będą mieć w sumie 1,76 mld subskrypcji.

Serwis streamingowy NetflixSerwis streamingowy Netflix

Analitycy zauważają, że nie w każdej części świata serwisy streamingowe staną się potęgą. Do 2028 roku w 24 państwach będzie mieszkać ponad 10 mln subskrybentów. Sześć wiodących platform ze Stanów Zjednoczonych ma mieć 972 mln abonentów (55 proc. wszystkich na świecie). Na koniec 2022 roku było to 711 mln. Znaczna cześć wzrostu ma pochodzić od nowych graczy. W samych Chinach będzie 424 mln płatnych za subskrypcje. Tylko lokalne platformy z Indii mają ich mieć 44 mln.
 
Netflix pozostanie największą platformą

Jeszcze rok temu Digital TV Research prognozowała, że Disney+ wyprzedzi Netfliksa w 2025 roku. Później firma skorygowała prognozę. - Netflix pozostanie największą platformą, mimo że Disney+ doda 57 milionów subskrybentów do końca 2028 roku, a Netflix  46 milionów subskrybentów - zauważył Simon Murray, główny analityk w Digital TV Research.

Z najnowszej prognozy wynika, że Netflix ma mieć w 2028 roku 277 mln subskrybentów. Kolejne miejsca zajmą: Amazon Prime Video (265 mln), Disney+ (222 mln), Paramount+ (100 mln), HBO (80 mln) i Apple TV+ (29 mln).

W zeszłym kwartale globalna liczba subskrybentów Netfliksa zwiększyła się o 1,75 mln, z czego prawie 1,5 mln przybyło w regionie Azji i Pacyfiku. Łącznie platforma ma ich 232,5 mln. Disney+ stracił w I kwartale 2023 roku 4 mln subskrybentów. Miał ich globalnie 157,8 mln.

 Do spadku przyczyniła się utrata praw sportowych w Indiach (platforma Disney+ Hotstar). Nie bez znaczenia była też sytuacja w USA, gdzie pod koniec ub.r. platforma podwyższyła ceny. Osoby, które chcą płacić starą stawkę, muszą zgodzić się na wyświetlanie reklam.

Dołącz do dyskusji: Przybędzie 400 mln subskrypcji streamingowych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tylko Viaplay
Viaplay bije Netflixa na głowę, stałe poszerzając ofertę filmowo dokumentalna a także prawa sportowe. I ♥️ Viaplay
odpowiedź
User
ej sory
Pszprszm a gdzie CEDEAŁA PRĘJUM?
odpowiedź