SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Digitree Group: odpisy dot. SAREhub i Ju: obniżą wyniki o 1,27 mln zł

Zarząd firmy marketingu internetowego Digitree Group zdecydował się dokonać trzech odpisów w łącznej kwocie 1,27 mln zł dotyczących głównie jej systemu SAREhub i spółki zależnej Ju:. Odpisy obniżą wyniki finansowe Digitree Group za czwarty kwartał i cały ub.r. o 1,27 mln zł.

Article

W komunikacie giełdowym Digitree Group wyliczono, że odpis wynoszący 577,9 tys. dotyczy wartości niematerialnych i prawnych grupy kapitałowej, głównie w zakresie systemu SAREhub, ten w wysokości 449,9 tys. zł - prac rozwojowych, zwłaszcza dotyczących SAREhub, a 245,1 tys. zł - wartości niematerialnych i prawnych spółki zależnej Ju:, przede wszystkim w zakresie narzędzia Go2Target.

Odpisy zrealizowano w efekcie przeglądu środków trwałych, wartości niematerialnych oraz prac rozwojowych w grupie kapitałowej Digitree Group na koniec ub.r. Obciążą one wynik finansowy za ub.r. całej firmy oraz spółek zależnych, których dotyczą.

Digitree Group zapewniła, że „powyższe stanowi jedynie operację o charakterze księgowym i nie ma wpływu na bieżącą działalność operacyjną spółki oraz jej grupy kapitałowej”. Firma swoje sprawozdanie finansowe za ub.r. opublikuje 20 kwietnia.

W zeszłym tygodniu Digitree Group w ramach aneksu do umowy kredytowej z ING Bankiem Śląskim przedłużyła o kolejny rok odnawialną linię kredytową.

W trzecim kwartale ub.r. firma w ujęciu skonsolidowanym zanotowała spadek przychodów o 7,9 proc. do 12,77 mln zł oraz wzrost straty netto z 355 do 473,2 tys. zł W trzech kwartałach jej strata netto zmalała, a wzrost przychodów osiągnęła kupiona dwa lata temu spółka Fast White Cat.

Dołącz do dyskusji: Digitree Group: odpisy dot. SAREhub i Ju: obniżą wyniki o 1,27 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl