SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Zakrzewski rezygnuje z funkcji prezesa Digitree Group, odejdzie z firmy na początku maja

Rafał Zakrzewski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Digitree Group z dniem 6 maja br. Zarządza firmą od sierpnia 2020 roku.

Rafał Zakrzewski, CEO Digitree GroupArticle

W komunikacie Digitree Group nie podano przyczyn rezygnacji Rafała Zakrzewskiego.

W zarządzie Digitree Group pozostają Przemysław Marcol i Wiktor Mazur (obaj od połowy 2016 roku) oraz Konrad Żaczek, powołany we wrześniu ub.r.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Przed pracą w Digitree Group Rafał Zakrzewski przez pięć lat był związany z irlandzkim koncernem Glanbia. Początkowo był country managerem w Polsce, potem nadzorował działalność firmy w Europie Środkowej, a od 2017 roku zarządzał strategicznym dla koncernu regionem Niemiec, Beneluksu, Austrii i Szwajcarii, gdzie przeprowadził restrukturyzację, odpowiadając za rozwój kompetencji i narzędzi w zakresie e-commerce i e-marketingu.

W latach 2004-2015 pracował w Procter & Gamble. Zajmował tam różne stanowiska menadżerskie (m.in. rozwojem kategorii Oral Care dla obszaru CEEMEA w dziale sprzedaży kanału nowoczesnego, profesjonalnego oraz trade marketingu, pracując przy takich markach jak Oral-B czy head & shoulders, m.in. zarządzał rozwojem kategorii Oral Care w regionie CEEMEA.

Digitree Group zaczęła przegląd opcji strategicznych

W połowie marca br. zarząd Digitree Group rozpoczął przegląd opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności. Zapowiedziano, że w ramach przeglądu zarząd rozpozna różne możliwości rozwoju, a w szczególności możliwości współpracy z potencjalnymi inwestorami.

"Celem tego procesu jest wybór najkorzystniejszej drogi długoterminowego rozwoju grupy kapitałowej, polegającej na maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy. W trakcie przeglądu emitent będzie kontynuować realizację dotychczasowej strategii, działań i projektów" - podano w komunikacie.

Zaznaczono, że na obecnym etapie przeprowadzania przeglądu różne opcje strategiczne będą rozważane przez zarząd, a "żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej nie zostały dotychczas podjęte i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości".

Na początku ub.r. Digitree Group przyjęła strategię na lata 2021-2023. Zapowiedziała, że będzie rozwijać obecne usługi, wprowadzać nowe rozwiązania dla branży e-commerce oraz osiągać więcej wpływów z zagranicy, nie wyklucza przejęć. Prognozowała, że jej wpływy będą rosły średniorocznie o 17 proc., za zysk EBITDA o 25 proc.

W trzecim kwartale ub.r. Digitree Group osiągnęła wzrost przychodów o 33 proc. do 16,94 mln zł i wyniku netto z 473,2 tys. zł straty do 208,3 tys. zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Rafał Zakrzewski rezygnuje z funkcji prezesa Digitree Group, odejdzie z firmy na początku maja

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kogo?
Nikogo.
odpowiedź