SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Digitree Group szuka inwestora dla VideoTarget, odpisuje 1,45 mln zł z tytułu pożyczek

Firma marketingu internetowego Digitree Group (do ub.r. działała pod nazwą Grupa Sare) poinformowała, że zaczyna szukać inwestora dla swojej spółki zależnej VideoTarget. Zaznaczyła, że VideoTarget i Cashback Services z powodu epidemii koronawirusa mają dużo mniej zleceń kampanii. Odpisała 1,45 mln zł na udzielone im pożyczki.

Dariusz Piekarski, prezes Digitree GroupArticle

W komunikacie giełdowym Digitree Group zaznaczyła, że decyzję o szukaniu inwestora dla VideoTarget podjęła po „przeprowadzeniu ogólnego badania i analizy potencjału rynku w zakresie inwestycji w spółkę”.

- Na dzień dzisiejszy żadne decyzje związane z wyborem inwestora nie zostały podjęte, nie ma pewności, czy ostatecznie proces ten zakończy się sukcesem - zaznaczyła.

Digitree Group ma 90,2 proc. udziałów VideoTarget, w sprawozdaniu firmy ich wartość oszacowano na 243,4 tys. zł netto. VideoTarget zarządza siecią reklamy internetowej oferującą formaty wideo.

Koronawirus obniża wpływy VideoTarget i Cashback Services, 1,45 mln zł odpisu

Ponadto Digitree Group utworzyła odpis w wysokości 1,45 mln zł dotyczący pożyczek udzielonych VideoTarget i innej spółce zależnej - Cashback Services. Zaznaczono, że ten odpis wpłynie na jednostkowy wynik firmy za ub.r.

Digitree Group zdecydowała się utworzyć taki odpis po analizie wpływu pandemii koronawirusa na działalność VideoTarget i Cashback Services oraz „stosunkowo niepewną w chwili obecnej sytuację finansową wyżej wymienionych podmiotów”.

- Wszelkie okoliczności faktyczne i sytuacja prawna, w tym działania administracji związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a także przede wszystkim spadki zleceń kampanii marketingowych klientów powyższych spółek zależnych, dają podstawy ku temu, aby Emitent (czyli Digitree Group - przyp.) przewidywał możliwość istotnego ryzyka niższych przychodów niż oczekiwane w tych podmiotach, a w konsekwencji brak możliwości wywiązania się z zobowiązań wobec Emitenta, związanych z udzielonymi pożyczkami - stwierdzono w komunikacie Digitree Group.

Firma dodała, że działalność VideoTarget i Cashback Services jest na tyle niewielka, że spadek ich przychodów nie będzie mieć znaczącego wpływu na skonsolidowane wyniki całej grupy kapitałowej.

- Na chwile obecną, dokładny sposób monetyzacji aktywów zgromadzonych w wyżej wymienionych podmiotach nie jest wiadomy - przyznała firma. Zaznaczyła, że chce wykorzystywać zasoby obu spółek w działaniach związanych z branżą e-commerce.

Digitree Group podała też, że „zauważa zainteresowanie inwestorów w spółkę VideoTarget, a także Cashback Services - w tym ostatnim prowadzone są niezaawansowane rozmowy z podmiotami dostrzegającymi potencjał w tym podmiocie”.

W listopadzie ub.r. zarząd Digitree Group zdecydował o likwidacji swojej spółki zależnej zarejestrowanej w Niemczech. Uzasadniono, że nie udało się rozwinąć działalności na tamtym rynku.

W trzecim kwartale ub.r. Digitree Group zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 22,3 proc. do 13,87 mln zł oraz spadek straty netto z 360 do 214,3 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Digitree Group szuka inwestora dla VideoTarget, odpisuje 1,45 mln zł z tytułu pożyczek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl