SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Od października w Discovery Channel "Geneza nienawiści", serial Gibneya i Spielberga

Na antenie Discovery Channel od 21 października zadebiutuje serial „Geneza nienawiści” producentów Alexa Gibney’a i Stevena Spielberga w reżyserii Geety Gandbhir i Sama Pollarda. Dokument skupi się na reportażach dziennikarskich, analizach historycznych oraz badaniach naukowych z zakresu psychologii, biologii i neurobiologii poświęconym uczuciu nienawiści.

Article

Serial „Geneza nienawiści” będzie sześcioodcinkową produkcją, która skupi się na analizie zachowań ludzi i emocjom, jakie im towarzysząc, skupiając się na jednym z nich - nienawiści. Seria będzie opierać się na badaniach z dziedziny psychologii i neurobiologii, analizach historycznych i reportażach dziennikarskich.

Każdy odcinek bazuje na wiedzy naukowej i historii bohaterów z całego świata. Poruszane są takie tematy, jak: Holocaust, ludobójstwo w Rwandzie, krwawa dyktatura Czerwonych Khmerów w Kambodży czy czasy niewolnictwa w USA po przez działania grup hejterskich.

- Tematy poruszane w serii „Geneza nienawiści” nigdy nie były tak aktualne - uważa Nancy Daniels, chief brand officer w Discovery and Factual. - Jesteśmy dumni z tego, że możemy zbadać tak ważny temat we współpracy z legendarnymi twórcami – Alexem Gibneemy i Stevenem Spielbergiem. Nauki ścisłe dają nam potrzebną wiedzę, a narracja daje nadzieję – stwierdza.

Według producentów Alexa Gibney’a i Stevena Spielberga „dotarcie do korzeni ludzkiej psychiki jest nie tylko fascynujące, ale wręcz konieczne, jeżeli chcemy zrozumieć, kim naprawdę jesteśmy”. - To nie jest serial dokumentujący jedynie coś, co się dzieje teraz. To śledztwo będące próbą zrozumienia, dlaczego nienawidzimy, z wykorzystaniem zdobyczy nauki oraz dzięki zgłębieniu istoty naszego człowieczeństwa. Nienawiść mamy w genach. Jeżeli zrozumiemy, dlaczego działamy w taki, a nie inny sposób, może uda nam się coś w tym postępowaniu zmienić - oceniają.

Dokument opowiada nie tylko o dyktatorach czy przywódcach, którzy zakończyli krwawe konflikty, ale także o zwykłych ludziach, którzy przez większość życia byli związani z grupami hejterskimi. - „Seria dokumentalna „Geneza nienawiści” rozpatruje w szerszym kontekście bardzo aktualny temat, z którego licznymi przejawami spotykamy się w naszym codziennym życiu. Przemoc kibiców sportowych, pełną hejtu retorykę rozpowszechniającą się w mediach społecznościowych, a także gorące spory na tematy polityczne, rasowe, religijne, czy społeczne. Nasz dokument pozwala widzom zapoznać się z najbardziej brutalnymi i trwałymi przykładami nienawiści z całego świata. To ważna i niezwykle aktualna produkcja. Cieszę się, że możemy ją pokazać i zabrać głos w tak istotnej sprawie - komentuje Przemysław Kwiatkowski, dyrektor kanałów factual grupy TVN Discovery Polska.

Geneza nienawiści to produkcja Amblin Television i Jigsaw Productions we współpracy z Escape Artists dla Discovery Channel. Za reżyserię odpowiada Geeta Gandbhir i Sam Pollard, producentami wykonawczymi serialu są: Alex Gibney, Steven Spielberg, Frank Marshall, Stacey Offman, Richard Perello, Darryl Frank, Justin Falvey, David McKillop, Jon Bardin, Yael Melamede, i Erica Sashin. Z ramienia Escape Artists producentem wykonawczym jest Steve Tisch; a Discovery Channel - Nancy Daniels i Howard Swartz.

Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany na antenie Discovery Channel w poniedziałek, 21 października o godzinie 22.00. Dostępny będzie także w Player.pl co poniedziałek po emisji w telewizji (w ofercie płatnej). „Geneza nienawiści” będzie pokazywana też przez TVN24 – w listopadzie oraz TVN7 – w grudniu.

Średni udział Discovery Channel w Polsce w 2018 roku wyniósł 0,56 proc.

W ub.r. Discovery Polska zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 6,2 proc. do 96,36 mln zł oraz zysku netto z 25,65 do 5,3 mln zł. Firma tłumaczy do spadkiem oglądalności jej stacji. Należąca do niej spółka Green Content, nadawca dostępnego naziemnie kanału Metro, przy wzroście przychodów o 36 proc. do 10,31 mln zł miała 14,64 mln zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Od października w Discovery Channel "Geneza nienawiści", serial Gibneya i Spielberga

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl