SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Disney+ zablokuje możliwość współdzielenia konta. Subskrypcja zdrożeje także w Polsce

W przyszłym roku Disney+ wprowadzi rozwiązania ograniczające udostępnianie konta osobom spoza gospodarstw domowych subskrybentów. Jesienią pakiet z reklamami pojawi się w Europie i Kanadzie, a subskrypcje zdrożeją o ok. 20-30 proc. W Polsce wyższe stawki będą obowiązywały od grudnia.

Article

Szef Disneya Bob Iger na wideokonferencji inwestorskiej stwierdził, że koncern na razie analizuje zasady dotyczące współdzielenie kont na jego wszystkich platformach streamingowych: Disney+ (i jego indyjskiej wersji Hotstar), ESPN+ i Hulu.

- Mamy już możliwości techniczne, żeby monitorować większość takich aktywności. Nie podam konkretnych liczb, poza stwierdzeniem, że sprawa jest znacząca - powiedział. Podkreślił, że strategia w tym zakresie jest dla firmy prawdziwym priorytetem.

Więcej informacji Disney ma przekazać do końca br., a pierwsze rozwiązania ograniczające udostępnianie przez subskrybentów kont osobom spoza ich gospodarstw domowych pojawią się w przyszłym roku. Wtedy mają być już widoczne efekty biznesowe tych działań.

Netflix w połowie ub.r. platforma zaczęąa testować Argentynie, Salwadorze, Gwatemali, Hondurasie i Republice Dominikany dodatkową opłatę (2,99 dolarów miesięcznie) dla subskrybentów, którzy dzielą się dostępem do swoich kont z osobami spoza ich gospodarstw domowych. Równocześnie blokowano dostęp użytkownikom korzystającym z czyichś kont.

Potem testy objęły inne kraje: Kanadę, Nową Zelandię, Hiszpanię i Portugalię, a w czerwcu rozwiązanie wprowadzono ponad 100 krajach, m.in. USA i Polsce (u nas dodatkowa opłata wynosi 9,99 zł).

Pakiet reklamowy Disney+ w kolejnych krajach

Z początkiem listopada br. na Disney+ pakiet, w którym przy treściach emitowane są reklamy, pojawi się na kolejnych rynkach: w Kanadzie (będzie kosztował 7,99 dolarów miesięcznie) oraz wybranych krajach w Europie (w cenie 4,99 funtów lub 5,99 euro). Nie podano, w których konkretnie państwach europejskich będzie dostępny.

- Szybkie temp wzrostu naszych pakietów reklamowych w USA pokazuje znaczenie dostarczania konsumentom wyboru, elastyczności i wartości - podkreślił Joe Earley, szef pionu streamingowego i rozrywkowego w Disneyu.

W USA do końca czerwca pakiet z reklamami, wprowdzony w połowie ub.r., wykupiło 3,3 mln użytkowników, czyli 40 proc. wszystkich nowych subskrybentów platformy w tym kraju.

Wyższe ceny Disney+ w Polsce

Obecni subskrybenci będą mogli pozostać przy obecnych pakietach, których ceny wzrosną w grudniu albo przenieść się do pakietu reklamowego.

W Polsce ceny subskrypcji Disney+ zwiększą się:
- z 28,99 do 37,99 zł miesięcznie,
- z 289,90 do 379,90 zł za rok.

6 grudnia ceny dostępu do platformy zwiększą się w wielu krajach europejskich.

W naszym kraju Disney+ jest obecny od czerwca ub.r. W lipcu br. platformę odwiedziło 3,62 mln polskich użytkowników, spędzając średnio po 2 godziny, 14 minut i 52 sekundy, co dało 6,72 proc. udziału w czasie korzystania ze wszystkich platform streamingowych (dane z badania Mediapanel).

W USA pakiety bez reklam na wszystkich platformach Disneya zdrożeją 12 października (w poniższej grafice oznaczono to gwiazdkami). Przykładowo na Disney+ cena wzrośnie o 27 proc. do 13,99 dolarów miesięcznie, a na Hulu - o 20 proc. do 17,99 dolarów. Natomiast 6 września pojawi się nowy pakiet: Disney+ i Hulu kosztujący 19,99 dolarów miesięcznie.

0,8 mln więcej subskrybentów Disney+

Pion streamingowy koncernu zwiększył rok do roku kwartalne przychody o 9 proc. do 5,52 mld dolarów, a jego strata operacyjna zmalała z 1,06 mld do 512 mln dolarów. W sprawozdaniu zaznaczono, że zmalały straty generowane przez platformy Disney+ i ESPN+, a wzrósł zysk Hulu.

W minionym kwartale Disney+ w USA i Kanadzie zanotował spadek liczby subskrybentów z 46,3 do 36 mln, a na pozostałych rynkach - wzrost z 58,6 do 59,7 mln. Natomiast liczba klientów indyjskiej wersji platformy, pod nazwą Hostar, poleciała w dół z 52,9 do 40,4 mln, ponieważ z jej oferty zniknęły transmisje ligi krykietowej.

W USA i Kanadzie średni przychód na subskrybenta Disney+ wzrósł z 7,14 do 7,31 dolarów (m.in. dzięki wyższym przychodom reklamowym), a na pozostałych rynkach - z 5,93 do 6,01 dolarów.

ESPN+ zanotował minimalny spadek (z 25,3 do 25,2 mln), a Hulu - wzrost (z 48,2 do 48,3 mln) liczby subskrybentów.

Cały koncern Disney w zeszłym kwartale przy wzroście przychodów o 4 proc. do 22,33 mld dolarów miał 460 mln dolarów straty netto.

W Polsce Disney+ jest obecny od czerwca ub.r. Subskrypcja kosztuje 28,99 zł miesięcznie, a 289,90 zł w opcji za rok. W lipcu br. platformę odwiedziło 3,62 mln polskich użytkowników, spędzając średnio po 2 godziny, 14 minut i 52 sekundy, co dało 6,72 proc. udziału w czasie korzystania ze wszystkich platform streamingowych (dane z badania Mediapanel).

Dołącz do dyskusji: Disney+ zablokuje możliwość współdzielenia konta. Subskrypcja zdrożeje także w Polsce

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
Reklamy i blokada współdzielenia: od momentu ruchu Netfliksa mówiłem, że to kwestia czasu 😁
odpowiedź
User
xxx
To było oczywiste, że pozostali operatorzy pójdą w ślady Netflixa i nie pozwolą dalej tak bezczelnie okradać się tym wszystkim Januszom.
odpowiedź
User
Neo
W Disney+ tam mało jest dodawanych nowych treści. Ta podwyżka do prawie 38 złotych będzie dla nich strzałem w stopę.
odpowiedź