SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Disney+ ma ponad 118 mln użytkowników. Ale jest słabiej niż zakładano

W trzecim kwartale br. platforma streamingowa Disney+ odnotowała znaczne spowolnienie wzrostu liczby abonentów. We wrześniu miała 118,1 mln klientów płacących za dostęp do serwisu. To znacznie mniej niż szacowano.

Article

The Walt Disney Company ogłosił najnowsze wyniki za trzeci kwartał br. Usługa Disney+ na koniec września 2021 r. ma 118,1 mln użytkowników. To tylko o 2,1 mln więcej niż w lipcu br. Analitycy przewidywali, że w ciągu trzech miesięcy przybędzie ponad 10,2 mln nowych klientów serwisu. Chociaż wynik rok do roku poprawił się o 60 proc. - z 73,7 mln w ub.r. do 118,1 mln abonentów w tym, to w drugim kwartale br. wzrost był dwukrotny w stosunku do liczby subskrybentów z drugiego kwartału 2020 r. (57,5 mln).

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wydajności naszych usług streamingowych. Portfolio D2C wzrosło o 48 proc., a Disney+ o 60 proc. w ciągu ostatniego roku - mówił Bob Chapek, dyrektor generalny The Walt Disney Company. - Będziemy się koncentrować na zarządzaniu naszą działalnością D2C w perspektywie długoterminowej, a nie kwartał do kwartału. Jesteśmy przekonani, że obraliśmy właściwy kierunek i jesteśmy na dobrej drodze, by osiągnąć cel, jakim jest liczba 230-260 mln abonentów Disney+ do końca 2024 r. Liczymy, że w tym roku platforma osiągnie rentowność.

ESPN+ i Hulu w górę

Inne platformy streamingowe należące do Disneya zanotowały wzrosty. ESPN+ ma wynik o 66 proc. lepszy niż rok temu i zakończył trzeci kwartał br. z liczbą 17,1 mln użytkowników, a Hulu - o 20 proc. z 43,8 mln abonentów.

Koncern zauważa, że ​​przychody konsumentów D2C za ostatni kwartał wzrosły o 38 proc. do 4,6 mld dolarów, a strata operacyjna podniosła się z 0,4 do 0,6 mld dolarów. Wynika to m.in. z wyższych kosztów programowania i produkcji, marketingu i technologii, częściowo skompensowanymi przez wzrost przychodów z subskrypcji i Premier Access. Straty, choć w mniejszym stopniu, zanotowano także w ESPN+, ale częściowo skompensowane poprawą wyników Hulu.

Disney+ w Polsce w 2022 r.

Serwis Disney+ wystartował w listopadzie 2019 r. Stanowi bibliotekę filmów, seriali oraz programów wyprodukowanych przez m.in. Walt Disney Studios, Marvel, National Geographic, Pixar czy Star Wars.

Platforma nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Ma się pojawić w naszym kraju w połowie 2022 r.

Dołącz do dyskusji: Disney+ ma ponad 118 mln użytkowników. Ale jest słabiej niż zakładano

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl