SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Disney+ szykuje się do produkcji polskich treści

Disney szuka kadry menadżerskiej, zajmującej się produkcją treści i obsługą klienta do pracy w Warszawie. Może to oznaczać plany rozwoju biblioteki Disney+ pod kątem naszego regionu Europy.

Article

Choć serwis streamingowy Disney+ do Polski i krajów naszego regionu Europy wejdzie dopiero latem przyszłego roku, najwyraźniej już teraz gigant mediowy pracuje nad rozwojem oferty lokalnej.

Rekrutacje Disneya nad Wisłą

Jak wynika z ogłoszeń zamieszczonych w sekcji rekrutacyjnej koncernu Disney, Disney Media & Entertainment Distribution szuka osób, które pokierują działem zarządzania produkcją lokalnych treści oraz działem direct-to-consumer. Oba stanowiska są do obsadzenia w Warszawie, obowiązki jednak obejmują nie tylko Polskę, ale także cały region Europy Środkowo-Wschodniej. Aplikować można do 30 września.

Dyrektor działu zarządzania produkcją lokalną ma odpowiadać m.in. za development programów rozrywkowych, dokumentalnych i dziecięcych na potrzeby Disney+ i za budowanie relacji z  społecznością twórców (pisarze, reżyserzy, aktorzy, producenci, itp.) oraz firmami produkcyjnymi.

Z kolei osoba kierująca działem direct-to-consumer będzie odpowiedzialna za wyniki komercyjne Disney+ na rynku CEE, "z bezpośrednim naciskiem na uruchomienie i szybki wzrost Disney+" - podkreślono w ogłoszeniu. Ponadto odpowiadać ma za pozyskiwanie, zaangażowanie i utrzymanie abonentów oraz rozwój przychodów z D+ w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Otwarte rekrutacje na tak wysokie stanowiska może zwiastować, że Disney przymierza się do produkcji polskich treści oryginalnych na Disney+.

3 lipca br. Disney+ miał 116 mln subskrybentów, wobec 57,5 mln pod koniec czerwca ub.r. i 103,6 mln na początku kwietnia br. Średni przychód miesięczny (ARPU) od subskrybenta Disney+ zmalał z 4,62 do 4,16 dolara

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Disney+ szykuje się do produkcji polskich treści

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamila
"działem zarządzania produkcją lokalnych treści"

Bardzo ciekawe co tutaj chcą tworzyć, ja bym sięgnął po klasyki i zrobił je w atrakcyjnym stylu z zachowaniem podstaw źródłowych i lokalnego kolorytu. Ciekawe czy daliby radę zrobić np. duże produkcje jak Pan Kleks i byłby na poziomie.
3 6
odpowiedź
User
Monika GS
Akademia Pana Kleksa była miejscem do którego mieli dostęp tylko chłopcy. Myślę, że zamiast robić kolejne wersje nieprzystających do rzeczywistości i pogłębiających stereotypy produkcji jak w Pustyni w Puszczy czy Pan Kleks warto pracować nad historiami osadzonymi we współczesnych realiach.
5 0
odpowiedź
User
rycho
w Polsce mogą mieć kłopoty ze znalezieniem takich ludzi żeby statystyki z diversity im się zgadzały
7 1
odpowiedź