SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Disney przekaże 5 milionów dolarów na walkę z rasizmem. Wcześniej zrobił to Mark Zuckerberg

Koncern Walt Disney Company zobowiązał się do przekazania 5 mln dolarów na wsparcie organizacji non-profit, które walczą o sprawiedliwość po śmierci Afroamerykanina George'a Floyda z rąk policji w Minneapolis w ubiegłym tygodniu. Po 10 mln dolarów przekażą też wytwórnia filmowa Bad Robot Productions i Facebook.

George Floyd/ Facebook.comArticle

George Floyd zmarł po tym, jak policjant Derek Chauvin przyciskał jego szyję kolanem do ziemi przez niemal dziewięć minut. Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę, bo próbował on zapłacić fałszywym banknotem 20-dolarówym w sklepie. Śmierć Afroamerykanina wywołała protesty i zamieszki w całych Stanach Zjednoczonych.

Koncern Walt Disney Company zobowiązał się do wpłacenia darowizny w wysokości 2 mln dolarów na rzecz Krajowego Stowarzyszenia Popierającego Kolorową Ludność (ang. The National Association for the Advancement of Colored People, NAACP).

- Zabicie George'a Floyda zmusiło nasz naród do ponownego skonfrontowania się z długą historią niesprawiedliwości, jakiej doświadczyli Afroamerykanie w Ameryce, i bardzo ważne jest, abyśmy stali razem, mówili i robili wszystko, co w naszej mocy, aby przeciwstawić się aktom rasizmu i przemocy. To zobowiązanie w wysokości 5 mln dolarów ma wesprzeć wysiłki organizacji non-profit, takich jak NAACP, które niestrudzenie pracują nad zapewnieniem równości i sprawiedliwości - powiedział Bob Chapek, prezes Walt Disney Company.

Wytwórnia filmowa obiecuje 10 mln dolarów

Wcześniej przekazanie 10 mln dolarów na rzecz organizacji antyrasistowskich obiecała wytwórnia filmowa Bad Robot Productions.

W oświadczeniu opublikowanym na Instagramie firma ogłosiła, że w ciągu pięciu lat przekaże 10 mln dolarów dla różnych organizacji, na początek po 200 tys dolarów dla grup: Black Lives Matter LA, Black Futures Lab, Community Coalition, Equal Justice Initiative i Know Your Rights Camp.

"Dość. Dosyć brutalności policji. Przywilejów. Uprzejmych rozmów. Bycia nieposłusznym. Niesprawiedliwości. Śmierci. Dosyć" - napisała firma na Instagramie.

 

 

Facebook przekaże 10 mln

W niedzielę do śmierci George'a Floyda odniósł się także Mark Zuckerberg na Facebooku. Właściciel amerykańskiej platformy społecznościowej zapowiedział, że przekaże 10 mln dolarów dla organizacji, które walczą o sprawiedliwość dla osób dyskryminowanych ze względu na kolor skóry.

Pieniądze mają zostać przekazane organizacjom walczącym o sprawiedliwość dla dyskryminowanych ze względu na rasę. Doradcy Zuckerberga mają zidentyfikować najskuteczniejsze instytucje krajowe i lokalne, które najlepiej wykorzystają te środki.

"Wiem, że 10 milionów dolarów nie naprawi sytuacji. Potrzebny jest nieprzerwany, długoterminowy wysiłek. Jednym z obszarów, nad którymi osobiście pracowaliśmy z Priscillą [żona Marka Zuckerberga - red.], gdzie rasizm i różnice rasowe są najgłębsze, jest wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych. Niewiele dotąd mówiłem o naszej pracy nad tym, ale Inicjatywa Chan Zuckerberg inwestuje rocznie około 40 mln dolarów w organizacje działające na rzecz pokonania niesprawiedliwości rasowej. Priscilla i ja jesteśmy zaangażowani w to dzieło i sądzę, że będziemy jeszcze przez wiele lat. Ostatni tydzień jasno pokazał, jak dużo jest jeszcze jest do zrobienia" - napisał Zuckerberg na Facebooku.

Dołącz do dyskusji: Disney przekaże 5 milionów dolarów na walkę z rasizmem. Wcześniej zrobił to Mark Zuckerberg

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ter
Sory Śnieżka czas zmienić barwy
odpowiedź
User
super
cudownie;poza oskarżaniem wszystkich i wszystkiego,zwłaszcza w jednym kraju,jednej opcji o rasizm,częstonie wiedząc co to słowo znaczy,poza tymi,którzy wszędzie widzą rasizm,nagle miliony zorozumiałyże to nie problem historyczny i nie tylko bat młot na czarownice we własnym,czy czyimś kraju,zamierzchłe czasy,ew.sprzed paru dekad;problem jest ogromny;mam nadzieję,że na walkę z przesadną poprawnością,prześladowaniem za religię,w tym chrześcijan,kneblowanie ust w imie wrażliwości i z podpalaczami kościołów,zakóócającymi wulgarnike msze,plądrującymi sklepy w tym czarnoskórych,demolującymi je dewastjącymi pomniki Kościuszki,walczącymi z Trumpem i o utryzmanie wpływów pod pretekstem pięknych sztytnych haseł,z gangami i przemocą w og,óle,też przeznaczą ileś milionów?robili dobrą kampanię przeciw przemocy wobec dzieciwięc...
odpowiedź
User
Pankracy
Sory Śnieżka czas zmienić barwy


Zwłaszcza, że królewicz ma już chłopaka.
odpowiedź