SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

DisplaySearch: w 2010 r. zostanie sprzedanych ponad 180 mln telewizorów LCD

Ubiegły rok był bardzo dobry dla ogólnego rynku płaskich telewizorów, których sprzedaż zwiększyła się w skali globalnej o ponad 32 proc. Podobny wskaźnik wzrostu odnotowano w roku 2008.

DisplaySearch: w 2010 r. zostanie sprzedanych ponad 180 mln telewizorów LCD

Pomimo kryzysu, na rynkach takich jak Japonia i Chiny, zeszłoroczna sprzedaż rosła nawet szybciej niż rok wcześniej. Biorąc pod uwagę dobre wyniki za rok 2009 i pozytywny wpływ wprowadzenia nowych technologii takich jak 3D i LED, firma badawcza DisplaySearch podniosła swoją prognozę dla światowego rynku sprzedaży telewizorów w bieżącym roku o ponad 10 milionów odbiorników - do 228 milionów.

W przypadku telewizorów LCD, firma przewiduje, że w bieżącym roku zostanie sprzedanych ponad 180 milionów tego typu odbiorników - o 24 proc. więcej wobec roku 2009. Tymczasem sprzedaż telewizorów plazmowych ma wzrosnąć o około 6 proc. (po 2-proc. spadku w 2009 r.), do nieco ponad 15 milionów odbiorników, a  telewizorów kineskopowych (CRT) zmniejszyć się o 36 proc. (po 40-proc. spadku w 2009 r.).

Do znakomitego wyniku w zeszłym roku w największej mierze przyczynił się spadek cen. W przypadku odbiorników LCD średnia cena zmniejszyła się o 24 proc. wobec roku 2008. To dużo wyższy wskaźnik w porównaniu z poprzednimi latami. Na obecny rok prognozowany jest spadek o kolejne 5 proc. (dla plazm - o 10 proc.).

Z danych DisplaySearch wynika także, że w ubiegłym roku na świecie sprzedano 3,6 miliona telewizorów LCD z podświetleniem LED, z czego ponad połowę w IV kwartale. Firma prognozuje, że w 2010 roku sprzedaż wzrośnie do ponad 35 milionów tego typu odbiorników. To oznacza, że w co piątym sprzedanym telewizorze LCD zastosowane zostanie podświetlenie LED.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DisplaySearch: w 2010 r. zostanie sprzedanych ponad 180 mln telewizorów LCD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl