SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

DM BDM podwyższył wycenę Agory. Rekomenduje 'kupuj'

Analitycy Domu Maklerskiego BDM podnieśli cenę docelową Agory do 20,27 zł za akcję z 19,42 zł i utrzymali rekomendację "kupuj", wynika z raportu datowanego na 26 maja.

Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasoweArticle

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 14,75 zł. W środę  kurs wynosił 15,49 zł.

"W skali 2017 roku liczymy, że EBITDA Agory wzrośnie do niemal 122 mln zł (łącznie z wpływem sprzedaży nieruchomości). W 2018 roku EBITDA bez zdarzeń jednorazowych powinna spokojnie przekroczyć 123 mln zł i z obecnej perspektywy jest to dla nas projekcja konserwatywna. Przypominamy też, że przyszły rok będzie momentem, kiedy prawdopodobnie poznamy założenia dla nowej perspektywy średnioterminowej (podczas konferencji wynikowej za I kw. 2017 prezes spółki zasygnalizował, że cele dla ścieżki EBITDA na kolejne lata mogą być ambitne - a będziemy wg naszych symulacji startowali z progu przynajmniej 122 mln zł)" - czytamy w raporcie.

Analitykom DM BDM podobają się zachodzące zmiany w ramach grupy.

"Kluczowym segmentem stał się obszar film i książka. Otoczenie makro w Polsce i wzrost zamożności społeczeństwa będą sprzyjać dalszej budowie frekwencji w sieci Helios (...). Dodatkowo dalsze impulsy wzrostowe dla tego segmentu powinny stymulować przygotowane projekty rozwojowe bazy ekranów i w szczególności wejście na rynek warszawski" - napisano w rekomendacji.

DM BDM uważa, że Agora nie powinna już tracić udziałów w rynku reklamy.

Analitycy prognozują, że w 2017 r. spółka odnotuje 3,8 mln zł zysku netto przy 1,22 mld zł przychodów.

Rosnące wpływy i strata netto Agory

W pierwszym kwartale br. Agora zanotowała 301 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 4,3 proc. więcej niż rok wcześniej) oraz 6,1 mln zł straty netto. W całym ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 0,8 proc. do 1,2 mld zł i 13,2 mln zł straty netto.

Na koniec marca br. firma miała 130,9 mln zł wolnych środków pieniężnych, w tym 47,3 mln zł w gotówce i jej ekwiwalentach oraz 83,6 mln zł zainwestowane w krótkoterminowe papiery wartościowe. Jej spółka zależna AMS miała 21,6 mln zł zablokowane jako zabezpieczenie gwarancji bankowych na realizację, budowę i modernizację wiat przystankowych w Warszawie.

Zadłużenie kredytowe Agory na koniec minionego kwartały wynosiło 107,1 mln zł, z czego 73,5 mln zł przypada na sieć Helios (to kredyty bankowe i zobowiązania z tytułu leasingu finansowego).

Zarząd firmy dwa tygodnie temu zarekomendował walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy, żeby w br. nie wypłacać dywidendy, za to przeznaczyć do 23,83 mln zł na skup własnych akcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DM BDM podwyższył wycenę Agory. Rekomenduje 'kupuj'

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Nie ma to jak polecać zakup bankruta w oparciu u jego plany na przyszłość. Wróżbici jacyś?
odpowiedź
User
strach sie bac
może lepiej niech sami kupują, tylko się tym nie chwalą
odpowiedź
User
michalr90
ok, lecę do maklera, all in na agorę
odpowiedź