SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dobre wyniki finansowe Publicis Groupe

Grupa Publicis wzmocniła swoją pozycję na rynku

W marcu br. Publicis Groupe podsumowała wyniki działalności za rok 2003. Pomimo trudnej sytuacji rynkowej i ekonomicznej na świecie, Grupa Publicis wzmocniła swoją pozycję na rynku. Przychody operacyjne firmy w 2002 roku wyniosły aż 553 miliony euro.

Na paryskim zjeździe kadry zarządzającej Publicis Groupe, Maurice Levy (Dyrektor Zarządzający), zaprezentował szczegółowy raport dotyczący wyników działalności organizacji za 2003 rok. Przyjęte założenia znalazły potwierdzenie w rzeczywistości, czego dowodem są przedstawione na zebraniu wyniki ekonomiczne przedsiębiorstwa.

Wśród osiągniętych celów ubiegłego roku, za najważniejsze uznano: utrzymanie zrównoważonego wzrostu przychodów przedsiębiorstwa (2% wzrost przychodów w 2003 roku w stosunku do roku ubiegłego), podnoszenie poziomu marży operacyjnej (wzrost z 13,4% za 2002 rok do 14,3% za rok ubiegły - co dało także znaczną przewagę nad konkurencją, która zanotowała wzrost marży operacyjnej od 8,3% do 13,5%), istotna redukcja zadłużenia Grupy (z 1,33 biliona euro netto w grudniu 2002 do 1,166 biliona euro netto w grudniu za 2003 roku), zauważalny wzrost w free cash flow (+19,8% w skali całego roku), wzrost kapitału obrotowego (wynik 232 milionów euro wzrostu za ubiegły rok jest wynikiem ogólnoświatowego programu Grupy, wprowadzanego pod nazwą "Przede wszystkim Kapitał"). Powyższe wyniki uzyskano pomimo niestabilnych kursów walutowych, w szczególności spadku przeciętnej wartości dolara aż o 17% w skali ubiegłego roku.

Maurice Levy wymienił także inne sukcesy Publicis Groupe, jak chociażby zakończona sukcesem integracja Bcom3. Działania integracyjne oparły się m.in. na rozdzieleniu i dystrybucji aktywów rozwiązanej sieciowej agencji reklamowej D'Arcy (bez zauważalnego odpływu klientów lub personelu zarządzającego) czy poszerzeniu działań healthcare, kluczowego sektora usług Grupy Publicis, o nową jednostkę: Publicis Healthcare Communications Group.

Wartość Publicis Groupe potwierdziła także ilość nagród, otrzymanych w 2003 roku: umieszczenie Saatchi & Saatchi oraz Leo Burnett na liście pięciu najlepszych agencji świata (według Gunn Report), 47 Lwów na Festiwalu Reklamy w Cannes czy przyznanie tytułu Agencji Roku przez "Media Magazine" dla domu mediowego Starcom MediaVest Group.

Marice Levy, podczas ogłaszania wyników rocznego raportu, tak skomentował wyniki: "Cele, jakie przed sobą postawiliśmy na początku roku 2003, były niesłychanie ambitne. Udało się je osiągnąć dzięki niezmiernie utalentowanym i oddanym pracownikom: wszyscy oni przyczynili się do naszego sukcesu. Jestem z nich niezmiernie dumny. Dali z siebie wszystko, abyśmy mogli dotrzymać naszych zobowiązań rynkowych. Sukces, jaki osiągnęliśmy, jest najlepszym dowodem na to, że dzisiaj Grupa może stawić czoła wszystkim wyzwaniom, stawianym przez klientów".

Na marcowym spotkaniu, Grupa Publicis określiła także wytyczne działania na rok 2004. Grupa chce poświęcić szczególną uwagę klientom, w dalszym zapewniając im kompleksowe usługi na światowym poziomie, przy jednoczesnym dopasowaniu oferty do ich indywidualnych potrzeb. Kolejnym założeniem jest podtrzymanie wzrostu wszystkich wskaźników ekonomicznych, co pozwoliłoby zachować przewagę nad konkurencją.

"Przed nami kolejne wyzwalania", zauważył Maurice Levy, "Jestem jednak przekonany, że ludzie działający dla Grupy Publicis je osiągną. To przecież właśnie oni stanowią jej siłę".

Publicis Groupe - lider marketingu komunikacyjnego w doradztwie mediowym, komunikacji i usługach mediowych. Działa w 109 krajach na czterech kontynentach. W skład firmy wchodzą trzy niezależne sieci agencji reklamowych (Saatchi & Saatchi Worldwide, Leo Burnett Worldwide i Publicis Worldwide), dwa domy mediowe: ZenithOptimedia i Starcom MediaVest Group, a także inne firmy pełniące usługi o charakterze marketingowym i wyspecjalizowanej komunikacji (marketing bezpośredni, public relations, healthcare communications, komunikacja finansowa oraz korporacyjna).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki finansowe Publicis Groupe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl