SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dobre wyniki grupy ITI

Dynamicznie rosną przychody tvn 24, Onet.pl, ITI Film Studio oraz Multikina. Traci jedynie Endemol

Bardzo dobre wyniki finansowe zanotowała w I półroczu 2004 roku Grupa ITI. Przychody zwiększyły się o 23,6% do poziomu ponad 130 mln dolarów a  zysk netto wyniósł 38,3 milionów USD.

Diamentem w grupie jest telewizja TVN, która miała przychody na poziomie 88.654 mln USD (więcej). Coraz lepiej radzi sobie także  telewizja tvn24, która zanotowała - w porównaniu do analogicznego okresu 2003 roku - prawie 100% wzrost przychodów do poziomu 8.210 mln USD.

Również inne spółki w grupie ITI poprawiły swoje wyniki. Onet.pl zanotował 25% wzrost przychodów do poziomu 10.201 mln USD a ITI Film Studio miało przychody wyższe o około 40% i wyniosły one 9.332 mln USD. Spory wzrost zanotowała sieć kin "Multikino" z 8.724 mln USD do poziomu 13.460 mln USD.

Tradycyjnie najsłabsze wyniki osiąga Endemol, producent programów telewizyjnych, który zanotował kolejny spadek przychodów tym razem z 2.242 mln USD do poziomu 1.308 mln USD.

- Nadal uzyskujemy bardzo dobre rezultaty we wszystkich obszarach naszej działalności. Jesteśmy przekonani, że w dalszym ciągu będziemy je polepszali w efekcie bardzo dobrej rynkowej pozycji naszych firm, zaangażowania naszych pracowników oraz wzrostowych tendencji w gospodarce polskiej. Nasza koncentracja na atrakcyjnych treściach
programowych oraz umiejętność identyfikowania pojawiających się możliwości, zostały w ostatnim okresie potwierdzone przez nabycie praw do emisji wszystkich meczy w rozgrywkach pucharów UEFA, w których uczestniczą polskie drużyny. Już pierwsza transmisja w TVN osiągnęła rekordowe dla 2004 roku wskaźniki oglądalności. W dalszym ciągu będziemy inwestowali w atrakcyjne treści programowe oraz umacniali nasza pozycje na polskim rynku - powiedział Jan Wejchert, Prezes Grupy ITI.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki grupy ITI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl