SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dobre wyniki grupy ITI

Dynamicznie rosną przychody tvn 24, Onet.pl, ITI Film Studio oraz Multikina. Traci jedynie Endemol

Bardzo dobre wyniki finansowe zanotowała w I półroczu 2004 roku Grupa ITI. Przychody zwiększyły się o 23,6% do poziomu ponad 130 mln dolarów a  zysk netto wyniósł 38,3 milionów USD.

Diamentem w grupie jest telewizja TVN, która miała przychody na poziomie 88.654 mln USD (więcej). Coraz lepiej radzi sobie także  telewizja tvn24, która zanotowała - w porównaniu do analogicznego okresu 2003 roku - prawie 100% wzrost przychodów do poziomu 8.210 mln USD.

Również inne spółki w grupie ITI poprawiły swoje wyniki. Onet.pl zanotował 25% wzrost przychodów do poziomu 10.201 mln USD a ITI Film Studio miało przychody wyższe o około 40% i wyniosły one 9.332 mln USD. Spory wzrost zanotowała sieć kin "Multikino" z 8.724 mln USD do poziomu 13.460 mln USD.

Tradycyjnie najsłabsze wyniki osiąga Endemol, producent programów telewizyjnych, który zanotował kolejny spadek przychodów tym razem z 2.242 mln USD do poziomu 1.308 mln USD.

- Nadal uzyskujemy bardzo dobre rezultaty we wszystkich obszarach naszej działalności. Jesteśmy przekonani, że w dalszym ciągu będziemy je polepszali w efekcie bardzo dobrej rynkowej pozycji naszych firm, zaangażowania naszych pracowników oraz wzrostowych tendencji w gospodarce polskiej. Nasza koncentracja na atrakcyjnych treściach
programowych oraz umiejętność identyfikowania pojawiających się możliwości, zostały w ostatnim okresie potwierdzone przez nabycie praw do emisji wszystkich meczy w rozgrywkach pucharów UEFA, w których uczestniczą polskie drużyny. Już pierwsza transmisja w TVN osiągnęła rekordowe dla 2004 roku wskaźniki oglądalności. W dalszym ciągu będziemy inwestowali w atrakcyjne treści programowe oraz umacniali nasza pozycje na polskim rynku - powiedział Jan Wejchert, Prezes Grupy ITI.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki grupy ITI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl