SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dobre wyniki MNI

MNI podniosło oczekiwania co do zysku netto za 2005 r. do ok. 14 mln zł.

Spółka telekomunikacyjna MNI SA (dawniej Szeptel) podniosła oczekiwania co do jednostkowego zysku za 2005 rok do ok. 14 mln zł z 8 mln zł oraz przychodów do ok. 64 mln zł z co najmniej 50 mln zł, podała spółka w komentarzu do wyników za trzeci kwartał.

Spółka podała, że po trzech kwartałach osiągnęła 97% planowanych na cały rok przychodów ze sprzedaży, które wyniosły 40,66 mln zł (wobec 22,17 mln zł rok wcześniej). Zysk netto wyniósł w tym okresie 11,11 mln zł zysku wobec rocznego planu 8,00 mln zł i wobec 3,50 mln zł zysku rok wcześniej.

„Po trzech kwartałach i po integracji operacyjnej z zakupioną spółką Legion Polska można z niemal pewnością stwierdzić, iż: wynik jednostkowy sprzedaży usług MNI SA osiągnie poziom ok. 64 mln zł; skonsolidowany wynik sprzedaży wyniesie odpowiednio ok. 70 mln zł; zysk jednostkowy za rok 2005 szacowany jest na poziomie ok. 14 mln zł” – podano w komentarzu.

Na poziomie skonsolidowanym MNI uzyskało po trzech kwartałach 9,05 mln zł zysku wobec 3,50 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 53,49 mln zł wobec 22,17 mln zł.

Spółka podała, że w samym trzecim kwartale sprzedaż usług telekomunikacyjnych wzrosła o prawie 37% r/r, a sprzedaż usług dodanych i call center – o ok. 98% w ujęciu rocznym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki MNI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl