SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dobre wyniki PTC

PTC chce zbliżyć się w tym roku do 9 mln klientów

W trzecim kwartale b.r.  ponad 533 tysiące  osób wybrało usługi oferowane przez PTC, zarówno w systemie abonamentowym, jak i przedpłaconym.  We wrześniu 2004r. ogólna liczba klientów PTC przekroczyła 8 milionów - najwięcej spośród wszystkich operatorów sieci komórkowych - co oznacza wzrost o prawie 39% w skali rok do roku (wrzesień 2003: 5,8 miliona klientów).

Zgodnie z polskimi tendencjami,  najwięcej nowych użytkowników notują systemy przedpłacone, tzw. pre-paid . Szczególnie wysoka liczba nowych klientów PTC w systemie pre-paid wynika z bardzo dobrego przyjęcia przez rynek taryfy Happy w Era Tak Tak i ogromnego, nieustającego zainteresowania Heyah.

Szacunkowy udział PTC w polskim rynku telefonii bezprzewodowej pod koniec III kwartału 2004r. osiągnął  38,1% w porównaniu do 35,7% rok wcześniej.

Jak zapowiedział Martin Schneider - Dyrektor ds. Strategii, Marketingu i Sprzedaży PTC nowe taryfy postpaid pojawią się w ofercie PTC na początku przyszłego roku a "przychody na koniec roku osiągną około 6,4 mld zł. Natomiast liczba abonentów powinna wynieść trochę mniej niż 9 mln”.

Przychody ze sprzedaży w III kwartale 2004  wyniosły blisko 1,685 miliarda złotych (wzrost o ponad 13%), a zysk netto 355 milionów zł (ponad dwukrotny wzrost). Jednocześnie inwestycje PTC, w tym w rozbudowę sieci, osiągnęły prawie 234 miliony zł (ponad 2 razy więcej niż rok wcześniej), a wartość zamówień złożonych dostawcom przekroczyła na koniec III kwartału 265 mln zł.

Marża EBITDA  ponownie odnotowała  rekordowy wśród operatorów komórkowych poziom ponad 46%.

W październiku PTC International Finance II S.A., spółka zależna Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o., dokonała wykupu obligacji o oprocentowaniu 10 7/8% i terminie wykupu w 2008 roku, o wartości nominalnej 99,178,000 Euro. Ponadto, spółka ogłosiła decyzję o wykupie wszystkich pozostających w obrocie obligacji o oprocentowaniu 11 1/4 % i terminie wykupu w 2009 roku, na kwoty: 248.242.000 Euro oraz 140.000.000 USD.

Na początku października b.r. PTC podpisała z grupą czternastu renomowanych banków polskich i zagranicznych umowę kredytową na kwotę 550 milionów Euro, która może być wykorzystana na ogólne cele związane z działalnością spółki. Umowa ta jest uważana za jeden z największych tzw. "club deals" zorganizowanych w Europie Środkowej w 2004 roku.

W lipcu 2004r. agencja ratingowa Standard&Poor's podwyższyła ocenę wiarygodności PTC do poziomu BBB-, co plasuje PTC w gronie najbardziej wiarygodnych firm świata. Podwyższenie oceny wynika z utrzymania bardzo dobrych wyników operacyjnych i finansowych spółki oraz konsekwentnej polityki redukcji zadłużenia. Analitycy agencji podkreślają, że tak wysoka ocena odzwierciedla też wiodącą rolę PTC na polskim rynku telefonii komórkowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki PTC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl