SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dobre wyniki Ruchu

Ruch miał 22,5 mln zł zysku po dziesięciu miesiącach roku

Spółka Ruch SA w okresie styczeń-październik 2004 roku zanotowała 22,5 mln zł zysku netto, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w ujęciu rocznym, przy przychodach na poziomie 3.118 mln zł, podała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

W okresie styczeń-październik br. przychody ze sprzedaży wzrosły o 84 mln zł, z 3.034 mln zł, do poziomu 3.118 mln zł zanotowane w analogicznym okresie 2003 roku.

„W kolportażu nastąpił wzrost sprzedaży prasy o 50 mln zł (o 4%) do poziomu 1.353 mln zł, natomiast sprzedaż towarów pozaprasowych wzrosła o 35 mln zł (o 2%) do poziomu 1.765 mln zł.” – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że konsekwentnie jest realizowany przez zarząd program zmniejszania kosztów działalności.

„Poziom kosztów handlowych w analizowanym okresie zmniejszył się o 1,3% (o 4,5 mln zł), a poziom kosztów ogólnozakładowych o około 7% (o 8 mln zł). W rezultacie wynik finansowy netto w tym okresie wzrósł ponad dwukrotnie, tzn. o ok. 12 mln zł do poziomu 22,5 mln zł” – napisała spółka w komentarzu do wyników.

Spółka zanotowała także wzrost sprzedaży prasy do sieci partnerskiej, to znaczy na stacjach paliw, w sklepach, marketach wielkopowierzchniowych, na pocztach itp.

Sprzedaż w tym segmencie wzrosła w analizowanym okresie o około 68 mln zł (wzrost o ponad 12%) z poziomu 558 mln zł w 2003 do 626 mln zł w 2004 r.

Jednocześnie w analizowanym okresie 2004 odnotowano wzrost zrealizowanej marży na sprzedaży o około 18 mln zł do poziomu 448 mln zł.

W ubiegłym tygodniu w wywiadzie dla agencji ISB wiceminister skarbu Dariusz Witkowski powiedział, że resort planuje przeprowadzić publiczną ofertę sprzedaży akcji Ruchu SA w trzecim-czwartym kwartale 2005 roku.

Po transakcji Skarb Państwa ma zachować 51% akcji, które będą mogły w terminie późniejszym ewentualnie trafić do inwestora strategicznego w drodze rokowań.

Wiceminister powiedział też ISB, że spodziewa się, że sąd drugiej instancji potwierdzi korzystne dla Skarbu Państwa orzeczenie sądowe z początku listopada, które uznaje, że MSP miało prawo do odstąpienia od rozmów z Hachette Distribution Services-Wydawcy Prasy Sp. z o.o. w sprawie sprzedaży akcji Ruchu w każdym momencie prowadzonych rokowań.

Prywatyzacja Ruchu, rozpoczęta w 1995 roku, była zablokowana od siedmiu lat wskutek sporu resortu skarbu z firmą HDS WP, która próbuje na drodze sądowej wymusić realizację nie podpisanej umowy prywatyzacyjnej z 1996 roku. (ISB)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki Ruchu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl