SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dobre zakończenie nerwowej sesji

Początek wtorkowej sesji był spokojny, koniec na plusie. W trakcie sesji jednak trudno było się nudzić, uważają maklerzy pytani przez agencję ISB.

„W ciągu dnia nastąpił spadek o ok. 20 pkt. spowodowany zarówno osłabieniem złotego, jak i spadkami kursów akcji PKN-u Orlen, Pekao i KGHM-u” – komentuje Jakub Sierka, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

Rano analitycy ankietowani przez agencję ISB spodziewali się wzrostów na WGPW - mających nastąpić właśnie za sprawą KGHM-u. Zwyżki miały być spowodowane wzrostem cen surowca na rynkach światowych.

„Stało się inaczej; inwestorzy postanowili zrealizować zyski na KGHM-ie, Orlenie oraz Pekao i dopiero w ostatniej części sesji rynek zaczął odrabiać straty” – mówi specjalista Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

Złoty w ciągu dnia wyraźne stracił w stosunku do euro i dolara. W pewnym momencie kurs EUR/PLN testował poziom 3,9470 zł, zaś kurs USD/PLN poziom 3,2430 zł. Przyczyną osłabienia polskiej waluty były poniedziałkowe wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej sugerujące koniec obniżek stóp procentowych.

W końcu rynek zaczął odrabiać straty. Wtorkowe zamknięcie nastąpiło na lekkim plusie.

„Indeksy WIG i MIDWIG są obecnie na nowych szczytach hossy. Z kolei WIG 20 nie może wybić się z linii konsolidacji ograniczonej poziomami 2.750 i 2.950 pkt. W najbliższych dniach możliwy jest test poziomu wyższego. W dużej mierze od jego wyniku będzie zależała dalsza sytuacja na rynku” – podkreśla analityk BDM.

W poniedziałek na zamknięciu giełdy indeks największych spółek WIG 20 zyskał 1,65% w stosunku do poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2.912,05 pkt. Wartość obrotów akcjami wyniosła 1.452 mln zł.

We wtorek do godziny 16:30 obroty na rynku wynosiły 1.380 mln zł. Indeks WIG wzrósł od rana o 0,15%, do 40.929 pkt., a WIG20 o 0,21%, do 2.918 pkt.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre zakończenie nerwowej sesji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl