SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dochody na rynku gier wideo cały czas rosną

Wydatki na gry wideo już wiele lat temu przewyższyły w USA wydatki na filmy i trend ten cały czas jest kontynuowany.

Dochody na rynku gier wideo cały czas rosną

Z raportu organizacji Motion Picture Association of America (MPAA) wynika, że W całym ubiegłym roku Amerykanie wydali na bilety w kinach 9,6 miliarda dolarów - informuje na swojej stronie internetowej eMarketer.

Tymczasem jak pokazują dane organizacji Entertainment Software Association (ESA), wydatki na same gry wideo na konsole i pecety (nie uwzględniając sprzętu, akcesoriów i subskrypcji) wyniosły prawie tyle samo, bo 9,5 miliarda dolarów.

W swoim lipcowym raporcie firma badawcza IBISWorld prognozuje, że w bieżącym roku dochody na amerykańskim rynku gier wideo sięgną poziomu 38,9 miliarda dolarów (wobec 35,6 mld w roku ubiegłym), a do roku 2013 zwiększą się o ponad 60 procent i wyniosą 63,2 miliarda dolarów.

Z kolei eMarketer szacuje, że wyłączając gry na pecety i związane z nimi opłaty subskrypcyjne, dochody ze sprzedaży sprzętu i gier wideo w USA zwiększą się w latach 2007 - 2012 z 15,8 do 21 miliardów dolarów.

Firma przewiduje także, że w latach 2008 - 2012 nakłady na każdego rodzaju reklamy w grach wideo wzrosną z 665 milionów do 1 miliarda dolarów.

źródło: eMarketer

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dochody na rynku gier wideo cały czas rosną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl