SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dodatki do pensji w TVN Warner Bros. Discovery. Firma wyda 10 mln zł na świadczenia dla pracowników

Grupa TVN Warner Bros. Discovery wprowadza specjalne dodatki do pensji, które pracownicy będą otrzymywać do lutego 2023 r. włącznie. Dodatkowo pracodawca zaoferował jednorazową pomoc finansową dla osób w trudnej sytuacji, a wszystkim zatrudnionym sfinansuje jeden darmowy obiad w tygodniu. Na te świadczenia grupa wyda 10 mln zł - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Od października 2022 r. wszyscy etatowi pracownicy TVN Warner Bros. Discovery w Polsce otrzymują dodatek do pensji w wysokości 4 proc. wynagrodzenia brutto. Został on wprowadzony do lutego 2023 r. włącznie - wtedy rusza coroczny proces przeglądu wynagrodzeń w firmie. Dodatek będzie naliczony od wysokości wynagrodzenia z dnia 1 października i wypłacany co miesiąc wraz z pensją.

Grupa uruchamia też specjalną pulę środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Każdy pracownik potrzebujący takiego wsparcia może zwrócić się z wnioskiem o jednorazowe bezzwrotne świadczenie. Wysokość świadczeń zależeć będzie od liczby osób zgłaszających się do pracodawcy o taką pomoc.

Bezpłatny obiad raz w tygodniu

W poniedziałek 17 października ruszył też program bezpłatnych obiadów w biurach dla pracowników i współpracowników TVN Warner Bros. Discovery. W każdym tygodniu będą oni mogli zjeść w biurze jeden obiad na koszt firmy. Dotyczy to zarówno siedziby głównej w Warszawie, jak i oddziałów regionalnych spółki.

Wprowadzone właśnie świadczenia są reakcją na wzrost cen z którym mierzymy się w Polsce. We wrześniu br. inflacja w naszym kraju wyniosła - według danych GUS - 17,2 proc. Są to lokalne rozwiązanie, stworzone przez polski oddział Warner Bros. Discovery, które kosztować będą 10 mln zł.

Pracowników o nowych świadczeniach poinformowano mailowo we wtorek popołudniu. Obejmują one zasadniczo wszystkie spółki wchodzące w skład Warner Bros. Discovery w Polsce.

Jednorazowe dodatki inflacyjne w sierpniu br. wprowadziła Agora. Dodatki w wysokości do 1751 zł brutto otrzymali wtedy najmniej zarabiający pracownicy spółka. Ich wysokość była ściśle powiązana z wysokością pobieranej pensji. Z drugiej strony rosnące koszty skłoniły Ringier Axel Springer Polska do przeprowadzenia zwolnień, które mają objąć 8 proc. pracowników firmy.

Na koniec ub.r. spółka TVN SA, w której pracuje zdecydowana większość pracowników Warner Bros. Discovery w Polsce, miała 2 267 pracowników etatowych, wobec 1 639 rok wcześniej. Ten wzrost wynika z tego, że zaoferowała umowy o pracę ok. 800 osobom, z którymi współpracowała wcześniej na umowach cywilnoprawnych, zatrudniono też nowe osoby.

W 2021 r. spółka TVN miała ponad 2,088 mld zł przychodów i 551 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Dodatki do pensji w TVN Warner Bros. Discovery. Firma wyda 10 mln zł na świadczenia dla pracowników

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fgh
Ciekawe czy darmowy obiad zachęci P. Kraśkę do wizyty na Wiertniczej?
odpowiedź
User
Proszę
I żeby mi byli wdzięczni. I nie skarżyli na firmę, że to czy tamto.
odpowiedź
User
Teleman
U Morawieckiego byśta dostali miskę ryżu ,więc cieszcie się tym obiadem .
odpowiedź