SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy program „Dolny Śląsk: zaginione skarby” od 11 października w History

Od 11 października History będzie emitować nowy program „Dolny Śląsk: zaginione skarby”. Cykl poprowadzi Łukasz Kazek. - Widzowie pasjonują się lokalną historią, zwłaszcza taką opowiedzianą w zaskakujący sposób. Dzięki tej serii przeniesiemy się do najbardziej tajemniczego regionu Polski - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Izabella Wiley, svp, general manager w A+E Networks CEE.

„Dolny Śląsk: zaginione skarby”; fot. HistoryArticle

Widzowie w cyklu „Dolny Śląsk: zaginione skarby” poznają mity i legendy dotyczące złota III Rzeszy ukryte na Dolnym Śląsku. Program poprowadzi Łukasz Kazek, dziennikarz i popularyzator historii, autor książek, prezenter telewizyjny i gospodarz kanału History Hiking na YouTube.

- Dolny Śląsk jest unikatowym rejonem w całej Europie. Nie ma takiego miejsca na świecie, gdzie jest tyle zamków, pałaców, podziemi, kopalni i przede wszystkim tego, co działo się tu w czasie II wojny światowej. To był schron III Rzeszy. Dlatego to jest taka mekka do końca niezbadana i te szuflady można wciąż otwierać i znajdować w nich nowe rzeczy, nowe skarby i nowe tropy - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Łukasz Kazek, prowadzący program.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W ramach dokumentalnej serii Kazek wyruszy na wyprawę z poszukiwaczami skarbów, przeprowadzi także wywiady z historykami i świadkami wydarzeń z końca II Wojny Światowej i ich potomkami. Gospodarz spróbuje także odkryć tajemnice złotych pociągów, którymi Niemcy rzekomo chcieli wywieźć kosztowności u schyłku II wojny światowej. Podąży tropem Złota Wrocławia - kosztowności należących do mieszkańców miasta i zdeponowanych w bankach tuż przed wkroczeniem Armii Czerwonej. Podejmie także próbę odkrycia tajemnic Szczeliny Jeleniogórskiej, która ma skrywać złoto i liczne dzieła sztuki - w tym słynne jaja Fabergé.

- Sukces naszych polskich programów, takich jak „Złoto Bałtyku”, umocnił nas w przekonaniu, że widzowie pasjonują się lokalną historią, zwłaszcza taką opowiedzianą w zaskakujący sposób. Dzięki tej serii, w towarzystwie Łukasza Kazka, który o Dolnym Śląsku opowiada jakby czytał sensacyjną powieść, przeniesiemy się do najbardziej tajemniczego regionu Polski - mówi nam Izabella Wiley, svp, general manager w A+E Networks CEE.

Producentem wykonawczym programu jest firma Vision House Productions, a za produkcję z ramienia History odpowiedzialna jest Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.

- „Dolny Śląsk: zaginione skarby” to program, który łączy w sobie opowieść o historii z aktywnym jej odkrywaniem. Nie wyobrażam sobie lepszego przewodnika po tajemnicach tego regionu niż Łukasz Kazek, który urodził się w Wałbrzychu, mieszka w Górach Sowich i którego pasja do popularyzowania historii - szczególnie tego regionu - jest wręcz niezwykła. Najlepszym tego dowodem są setki tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube materiałów współtworzonych przez Łukasza. To dla nas wielka radość, że możemy pracować z nim przy produkcji dla HISTORY Channel - opisuje nam Agnieszka Kubiak.

Premiera 11 października

Premiera programu „Dolny Śląsk: zaginione skarby” w History odbędzie się we wtorek, 11 października 2022 roku o godz. 21.00.

- W tytule serii „Dolny Śląsk: zaginione skarby” nie ma przypadku. Tutejsze góry są całe podziurawione tunelami, sztolniami, po nieczynnych, już od wielu lat, kopalniach. Dolny Śląsk to region, który napełnił się legendami i tajemnicami na temat skarbów, które już odnaleziono, ale przede wszystkim na temat tych, do których ciągle nie ma dostęp - komunikuje Michał Bielawski, reżyser programu.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w 2021 roku udział History wyniósł 0,30 proc.

Dołącz do dyskusji: Nowy program „Dolny Śląsk: zaginione skarby” od 11 października w History

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kris
Szukają 16 pensji dla górników? :)
odpowiedź
User
cacy
Czyli pan Kazek tak naprawdę podąża tropem Joanny Lamparskiej, która od dłuższego czasu prowadzi podobny program na kanale YouTube Radia Wrocław ;)
odpowiedź
User
fj
Kanał Historia i pokrewne to w tej chwili chyba największa żenada w całej tv. Zrobili z nich jakąś tanią fantastykę.
odpowiedź