SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dom Development uruchomił nową inwestycję na Saskiej Kępie

Spółka deweloperska Dom Development rozpoczęła budowę oraz sprzedaż I etapu swojego największego projektu mieszkalnego osiedla Saska Kępa, poinformowali przedstawiciele spółki w środę. Wartość całej inwestycji szacowana jest na ponad 700 mln zł, a wartość I etapu to około 150 mln zł.

"Po piętnastu miesiącach zaczęliśmy nową inwestycję. Jest to największa inwestycja w historii firmy" - powiedział dziennikarzom prezes spółki Jarosław Szanajca. Wyjaśnił, że od początku roku wyniki sprzedaży zaczęły się poprawiać, co wpłynęło na decyzję o uruchomieniu kolejnej inwestycji. W samym III kw. spółka sprzedała, w ujęciu netto, ponad 200 mieszkań, czyli blisko o 30% więcej niż w II kw.

"Nasze wyniki sprzedaży w tym roku systematycznie się poprawiają. Oczekujemy, że od przyszłego roku powinien poprawić się rynek kredytów hipotecznych. Dlatego żeby dostarczyć odpowiednią liczbę mieszkań gdy rynek się odbije, trzeba zacząć już teraz" - podkreślił Szanajca.

Prezes dodał, że jeśli rynek będzie nadal dobry to spółka zamierza uruchomić kilka projektów w 2010 r. w różnych częściach Warszawy, z czego kilka już na wiosnę.

Osiedle Saska Kępa obejmie łącznie 1.585 mieszkań w 11 budynkach. Inwestycja będzie projektem trzy etapowym: w I etapie powstanie 470 mieszkań oraz odpowiednio 672 i 443 w II i III etapie. Oddanie I etapu osiedla planowane jest na II poł. 2011 r.

Prezes dodał, że inwestycja będzie na początku finansowana ze środków własnych.

Dom Development miało 64,22 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2009 roku wobec 133,87 mln zł zysku rok wcześniej. Zdaniem przedstawicieli spółki, główną przyczyną spadku zysku rok do roku była obniżająca się marża.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dom Development uruchomił nową inwestycję na Saskiej Kępie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr z Saskiej Kępy
To nie jest osiedle na Saskiej Kępie tylko nazywa się Saska Kępa. Poza tym z Saską Kępą nie ma nic wspólnego, bo leży na terenie Gocławia. Granicą jest projektowana Trasa Tysiąclecia, do której przylega wspomniane osiedle od strony Gocławia. To jest oszustwo marketingowe dewelopera, który szuka naiwnych. Jak widać złapał już niektórych niedouczonych dziennikarzy. Równie dobrze mogliby się nazwać Osiedle Wilanów i czekać aż ktoś napisze o nich, że budują Osiedle w Wilanowie. Dziennikarze, sprawdzajcie wiadomości zanim je opublikujecie i nie wierzcie krętaczom takim jak Dom Development.
8 8
odpowiedź
User
aser
Pod adresem [url]http://osiedlesaska.pl[/url] znalazłem dużo ciekawych informacji o tym osiedlu. Zdjęcia z terenu budowy i panoramy okolicy
8 8
odpowiedź
User
aser
Pod adresem http://osiedlesaska.pl znalazłem dużo ciekawych informacji o tym osiedlu. Zdjęcia z terenu budowy i panoramy okolicy
8 8
odpowiedź
User
Anita
"aser" napisał(a): Pod adresem [url]http://osiedlesaska.pl[/url] znalazłem dużo ciekawych informacji o tym osiedlu. Zdjęcia z terenu budowy i panoramy okolicy
8 8
odpowiedź