SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Donald Tusk apeluje do TVP: promocja szczepień zamiast lekcji niemieckiego z moim udziałem

- Gdybyście państwo, zwracam się do TVP Info, połowę tego czasu, który od kilku tygodni poświęcacie na lekcje niemieckiego z moim udziałem przeznaczyli na promocję szczepień - zasugerował przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Krytycznie ocenił rządową kampanię ze znanymi osobami, obecnie prowadzoną pod hasłem „Ostatnia prosta”. Tuskowi odpowiedział dyrektor TAI, Jarosław Olechowski: - Odnoszę wrażenie, że Donald Tusk nie wie, co mówi.

Donald TuskDonald Tusk

- Jesteście oglądani i słuchani w terenach, gdzie często nie ma alternatywnych mediów i jest ewidentnie najniższy poziom szczepień - stwierdził Donald Tusk do przedstawicieli TVP Info na konferencji po spotkaniu z radą medyczną.

- Macie do wykonania misję. Jeśli wydajecie pieniądze, używacie swoich predyspozycji i talentów dzisiaj raczej na polityczny hejt. Pomyślcie, ile ludzi możecie uratować, jeśli przeznaczycie tę dzisiaj negatywną energię na przekonywanie ludzi do szczepień, na oddanie anteny ekspertom, autorytetom - dodał nowy szef Platformy Obywatelskiej.

Jego zdaniem „telewizja publiczna nie spełnia misji i wszystkie statystyki pokazują to w sposób jednoznaczny”. - Mój apel dotyczy wymiany treści, które jątrzą i konfliktują Polaków. Jestem bohaterem tych treści tak często jak chyba nikt inny w historii telewizji publicznej, być może nawet w Europie, więc czuję się tu kompetentny - zaznaczył Tusk.

- Mój apel jest chyba bardzo umiarkowany tak naprawdę. Żebyście chociaż połowę tych nienawistnych treści w głównych pasmach, przede wszystkim w „Wiadomościach”, zastąpili przemyślaną i skuteczną promocją szczepień - dodał.

Od powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki prawie codziennie w „Wiadomościach” w krytycznych materiałach o Tusku i PO pojawiają się fragmenty z jego wystąpienia w języku niemieckim. W środowym wydaniu „Faktów” TVN pokazano materiał Jakuba Sobieniowskiego stanowiący kompilację takich fragmentów, przeplatanych pochwałami w „Wiadomościach” dla ogłoszonego przez rząd programu Polski Ład.

Donald Tusk na konferencji krytycznie ocenił rządową kampanię „#SzczepimySię”, określając ją jako „dość infantylną”. Obecna odsłona akcji, z udziałem m.in. aktorów Macieja Musiała i Małgorzaty Sochy oraz wielu znanych sportowców, jest prowadzona pod hasłem „Ostatnia prosta”.

- Nie jesteśmy na prostej jeśli chodzi o szczepienia, raczej na wirażu. Żaden uśmiechnięty aktor czy celebryta nie przekona tych, którzy dzisiaj nie chcą się szczepić - skomentował były premier.

Donald Tusk nie odpowiada na pytania Miłosza Kłeczka

W trakcie konferencji reporter TVP Info Miłosz Kłeczek zwrócił uwagę Donaldowi Tuskowi, że w stacji emitowanych jest kilka stałych cyklów na temat epidemii, m.in. promujących szczepienia. Spytał też szefa PO, czy popiera zaproponowany niedawno przez Komisję Europejską pakiet Fit for 55 dotyczący redukcji emisji dwutlenku węgla, i jak chce przekonać do siebie młody elektorat, skoro podczas jego niedawnego wystąpienia w Gdańsku dwie osoby na scenie ziewały.

- Nie tylko ja odnoszą wrażenie, że polityka informacyjna rządu i rządowych mediów przynosi odwrotne skutki - skomentował Donald Tusk.

Nie chciał natomiast odpowiedzieć na pytanie o unijny plan ograniczenia emisji dwutlenku węgla. - Jeśli nauczycie się - jako były dziennikarz mogę zwrócić się do pana szefów - formułować też pytania, które mają służyć debacie. Jeśli zmienicie swoją formułę z zorganizowanej nagonki na opozycję w media publiczne będę odpowiadał rzetelnie także na wasze pytania. Proszę o następne pytanie - stwierdził.

Miłosz Kłeczek przypomniał Tuskowi, że za jego rządów funkcjonariusze ABW na zlecenie prokuratury próbowali w redakcji „Wprost” zając nośniki z podsłuchanymi rozmowami polityków będących wówczas u władzy.

Dziennikarzowi nie pozwolono zadać kolejnych pytań. - Dlaczego takie sceny muszą się tu odbywać? Ja zadałem dwa pytania - spokojnie, elegancko, pan przewodniczący nie potrafi odpowiedzieć - skomentował Kłeczek. - Najlepszym komentarzem jest to, że raczej wzbudził pan spontaniczny śmiech, mówiąc o tym, że zadaje spokojne pytanie - stwierdził Donald Tusk.

Miłosz Kłeczek powiedział „Do widzenia” i wyszedł z sali. - Nareszcie - skomentował Jan Grabiec, poseł i rzecznik prasowy PO.

 

Olechowski: Tusk nie wie, o czym mówi

Do słów Donalda Tuska na temat TVP Info odniósł się na Twitterze Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - TVP Info codziennie emituje szereg programów poświęconych przeciwdziałaniu pandemii: koronawirus poradnik, koronawirus szczepionka, poradnik dla seniora, antykryzys poradnik - wyliczył.

- Odnoszę wrażenie, że @donaldtusk nie wie o czym mówi albo celowo kłamie żeby manipulować opinią publiczną Od początku pandemii tematyka związana ze zwalczaniem koronawirusa - w tym o szczepieniach - dominuje na antenie TVP Info oraz codziennie jest obecna w programach informacyjnych Telewizji Polskiej. Za co jesteśmy nagradzani i chwaleni przez środowisko medyczne - dodał szef TAI.

- Apeluje do Pana @donaldtusk o nie wykorzystywanie pandemii - która jest śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich Polaków, niezależnie od ich poglądów politycznych - do partykularnej gry partyjnej, której efektem może być podważenie zaufania do informacji na temat skutków pandemii - podkreślił Olechowski.

Pracownica biura prasowego PO do ekipy TVP: proszę włączyć TVP1 o 19:30

Przed konferencją prasową ekipa TVP Info chciała wejść na spotkanie polityków PO z radą medyczną. Agnieszka Rucińska z biura prasowego partii stwierdziła, że to niemożliwe, nie podała powodów.

- Informuję w tej chwili o kwestiach technicznych. Nie jestem osobą publiczną, nie udzielam komentarza - powiedziała reporterowi stacji. Dopytywana o uzasadnienie, dodała: „Proszę o 19:30 włączyć telewizję. Program pierwszy”.

Na Twitterze Agnieszka Rucińska podkreśliła, że na konferencję po spotkaniu z radą medyczną zostali wpuszczeni wszyscy przedstawiciele mediów. - Spotkanie było zamknięte dla mediów, był foto opp jedynie wcześniej - zaznaczyła.

Dołącz do dyskusji: Donald Tusk apeluje do TVP: promocja szczepień zamiast lekcji niemieckiego z moim udziałem

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Przez to co się dzieje w wiadomościach rykoszetem dostają dziennikarze z lokalnych ośrodków TVP bo jest ich tam, poza kilkoma wyjątkami, spora grupa, którzy wykonują naprawdę dobrą robotę, bez hejtu, szczucia, polityki.
odpowiedź
User
Teleman
Trafił swój na swego ,sam nie wiem kto mniej inteligentny Tusk czy Kłeczek?
odpowiedź
User
Pawel
Herr Donald T. fahr nach Deutschland !!!
odpowiedź