SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Doradca smaku” i „Przepis dnia” z Prymatem na czele telewizyjnego product placementu (raport)

Od 2015 do połowy ub.r. programami telewizyjnymi, w których zdecydowanie najwięcej lokowano różne produkty, były „Doradca smaku” w TVN i „Przepis dnia” w TVP1 sponsorowane przez Prymat. Dzięki emisji tych programów TVN i TVP1 zanotowały cennikowo największe wpływy z product placementu.

Article

Analizę lokowania produktów w telewizji na zlecenie Krajowe Rady Radiofonii i Telewizji przeprowadziła Pentagon Research na podstawie swojego monitoringu. Objął on sześć stacji (TVP1, TVP2, TVN, Polsat, TVN Turbo i TVN Style) od stycznia 2015 do czerwca ub.r.

Do analizy wybrano 36 programów, które powstały w ścisłej współpracy nadawców z reklamodawcami. Zdecydowanie najczęściej obecnymi na antenie były trzy: „Doradca smaku” w TVN (251 odcinków, z których każdy trwał po prawie 9 minut), „Przepis dnia” w TVP1 (355 odcinków po nieco ponad 4 minuty) oraz „Wysmakowani” w Polsacie (208 odcinków po 2,5 minuty). Pierwsze dwa programy zrealizowano wspólnie z firmą Prymat, a trzeci - z McCormick Polska, producentem przypraw Kamis.

W TVN pokazano też 22 odcinki „Doradcy smaku extra”, natomiast Kamis był też promowany w „Gotowych na sezon” w TVN.

Również w dwóch programach na zasadzie lokowania produktów były obecne IKEA i Wedel. Sieć sklepów promowała sią tak w „Zrób to sam” w TVN i „Balkonowych historiach” w TVN Style, a producent słodyczy - w „Słodko i wytrwanie” w TVP2 i „Z czekoladą w kuchni” w Polsacie.

W „Doradcy smaku” wartość lokowania produktów wyniosła 226,44 mln zł (a dodatkowe 3,19 mln zł w „Doradcy smaku extra”).

W przypadku „Przepisu dnia” ten wskaźnik wyniósł 131,36 mln zł, a w przypadku „Wysmakowanych” - 104,07 mln zł. W cyklu „Mój przepis na…” w Polsacie (promującym głównie Prymat) lokowanie produktów wyceniono na 66,77 mln zł.

W żadnym z pozostałych programów wartość product placementu nie przekroczyła 25 mln zł.

W TVN emitowano aż 14 programów ściśle współtworzonych z reklamodawcami, a TVP1 i Polsacie - po osiem, a w TVP2 - sześć.

TVN z „Doradcą smaku” i TVP1 z „Przepisem dnia” mocno wyprzedziły Polsat i TVP2 pod względem czasu emisji produkcji opartych na product placemencie.

Dołącz do dyskusji: „Doradca smaku” i „Przepis dnia” z Prymatem na czele telewizyjnego product placementu (raport)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl