SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dorota Wellman z cyklem podcastów o pracy

Dorota Wellman, prezenterka i prowadząca m.in. program "Dzień dobry TVN" w cyklu podcastów dla aplikacji Inspiro (Audioteka) rozmawia z ekspertami o tym "Jak pracować i nie zwariować".

Article

Dorota Wellman ma przeprowadzać rozmowy na temat różnych aspektów z wybranymi ekspertami z dziedziny psychologii, rozwoju osobistego oraz zarządzania zasobami ludzkimi.

Materiał w formie cyklu podcastów dostępny jest na platformie Inspiro, stworzonym przez Audiotekę.

Premiera pierwszego odcinka, poświęconego kondycji psychicznej pracowników w kontekście powrotu do biura, miała miejsce  22 września. Kolejne podcasty będą pojawiały się co środę.

Pierwszym gościem znanej dziennikarki i prezenterki jest Agnieszka Ciećwierz, doradca w obszarze rozwoju zawodowego i osobistego pracowników oraz prowadzenia procesów HR-owych w firmach. Słuchacze podcastu dowiedzą się od niej m.in., jak zorganizować powrót do biura i zarządzać zespołami rozproszonymi, a także czym jest reonboarding i dlaczego warto go prowadzić.

W drugim odcinku przedstawione zostaną rady Jakuba Porady, dziennikarza i autora książki „Dasz radę. Przewodnik na trudne czasy”. Podpowie on, jak wypracować swoją dyscyplinę pracy i zadbać o zdrowy wypoczynek dzięki małym codziennym nawykom oraz dlaczego warto szukać swoich pasji w życiu i podróżować.

W kolejnych dwóch podcastach usłyszymy dr Joannę Heidtman, która jest psychologiem i socjologiem, a także trenerem biznesu oraz coachem. Najpierw Dorota Wellman porozmawia z nią o sposobach na poczucie niestabilności w pracy, skłonności do ryzyka, otwartości na zmiany i możliwości adaptacji do nich oraz wpływie życia w wirtualnym świecie na kontakty interpersonalne. Następnie słuchacze dowiedzą się, jak zarządzać relacjami w zespole, żeby budować w nim dobrą atmosferę oraz zapobiegać poczuciu wykluczenia.

Ostatnim gościem Doroty Wellman będzie Patryk Wójcik, psycholog, trener oraz doradca biznesowy, który opowie o tym, jak zmieniły się potrzeby pracowników w związku z pracą zdalną, jak wykorzystać doświadczenia z czasu pandemii w organizacji pracy w biurze lub modelu hybrydowym oraz jak efektywnie zaplanować swój dzień. Z ostatniego odcinka dowiemy się, w jaki sposób dobrostan psychiczny wpływa na efektywność działań oraz na czym polega elastyczność pracodawcy i jak może on wspierać zespół w sytuacjach stresujących.

–  Kondycja psychiczna pracowników to temat, który w czasie pandemii wyraźnie zyskał na znaczeniu ze względu m.in. na poczucie niepewności, izolację społeczną oraz zmianę warunków pracy. Badania pokazują, że ok. 40 proc. Polaków doświadczyło pogorszenia zdrowia psychicznego. Ten temat wciąż jest aktualny i warto o nim rozmawiać, dlatego bardzo się cieszę, że Audioteka zaprosiła mnie do udziału w projekcie „Jak pracować i nie zwariować”. Zachęcam do korzystania z platformy Inspiro, na której można znaleźć również wiele innych wartościowych pozycji z zakresu rozwoju osobistego i zawodowego – komentuje Dorota Wellman.

Dołącz do dyskusji: Dorota Wellman z cyklem podcastów o pracy

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Dorota W: Robta co chceta.
odpowiedź
User
Mary
Tak się na tym zna ze aż nie wpadła na swój program z przepracowania? Skoro jak stwierdził Prokop musiała odpocząć…
odpowiedź
User
der
Ona najbardziej z pracy lubi przerwę śniadaniową i obiadową będzie o tym podcast
odpowiedź