SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dr Mark Esposito z Uniwersytetu Harvarda wystąpi na Futurist of The Year 2024

Dr Mark Esposito - profesor ekonomii Uniwersytetu Harvarda, zaliczany do światowej czołówki liderów myśli Czwartej Rewolucji Przemysłowej wystąpi na FOTY2024.

Dr Mark Esposito Dr Mark Esposito

Dr Mark Esposito jest uznawany na arenie międzynarodowej za czołowego światowego lidera myśli w kwestiach związanych z czwartą rewolucją przemysłową. Jest globalnym ekspertem Światowego Forum Ekonomicznego i doradcą rządów wielu krajów. Na Harvardzie prowadzi działalność badawczą, jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Harvarda, Centrum Rozwoju Międzynarodowego w Harvard Kennedy School, w Harvard’s Institute for Quantitative Social Science oraz w Davis Center for Eurasian Studies. Mark Esposito jest profesorem ekonomii i polityki publicznej Uniwersytetu Harvarda oraz Hult International Business School, gdzie kieruje laboratorium Futures Impact.

Obecnie jest związany również z Cambridge Institute for Sustainability Leadership, Georgetown University, Mohammed Bin Rashid School of Government, UCL Institute for Innovation and Public Purpose. Uznany przez Thinkers360 za jednego z  50 najlepszych na świecie myślicieli zajmujących się zrównoważonym rozwojem i wpisany na listę 30 najwybitniejszych wschodzących myślicieli biznesowych na świecie. Jest doradcą UNESCO, Ideation Center of Strategy& w PwC w Dubaju oraz inkubatora UC Berkeley SkyDecka od 2022 r. w India Dialog w Centrum Technologii Azji w USA na Uniwersytecie Stanforda.

Jest autorem ponad 150 publikacji naukowych, 13 książek, w tym 2 bestsellerów: „Understanding how the Future Unfolds” (2017) i „The AI Republic” (2019).

Dr Mark Esposito wystąpi drugiego dnia kongresu naukowego Futurist of The Year 2024 i wygłosi on-line prelekcję pt. „Wielka Remobilizacja: Tworzenie trajektorii przyszłości nadchodzących epokowych zmian”. Kongres naukowy Futurist of The Year 2024 organizowany przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika odbędzie się w terminie 9-11 kwietnia 2024 roku w Warszawie.

Zapraszamy na stronę www.futuristoftheyear.com gdzie znajdą Państwo wszystkie informacje na temat futurologicznego kongresu naukowego Futurist of The Year 2024.

Dr Mark Esposito - BIO

Jest profesorem ekonomii i polityki publicznej, związanym z Uniwersytetem Harvarda oraz Hult International Business School. Na Harvardzie prowadzi działalność badawczą, jest profesorem nauk społecznych Harvard Kennedy School’s Center for International Development, Harvard University’s Institute for Quantitative Social Science (IQSS) oraz z Davis Center for Eurasian Studies. Był także afiliowanym wykładowcą w zakresie mikroekonomii konkurencyjności na Harvard Business School, pod opieką prof. Michaela E. Portera i zajmował stanowisko Founding Fellow w Circular Economy Research Center na Judge Business School, Uniwersytetu w Cambridge, gdzie nadal pełni funkcję Senior Associate. Pełni funkcje doradcze dla rządów regionu Zatoki Perskiej i Eurazji, jest globalnym ekspertem Światowego Forum Ekonomicznego i wykładowcą Mohammed Bin Rashid School of Government oraz na Uniwersytecie Georgetown. Współzałożyciel firmy badawczej w dziedzinie uczenia maszynowego, Nexus FrontierTech oraz przedsięwzięcia edukacyjnego w dziedzinie technologii: The Circular Economy Alliance. Posiada doktorat z Ecole des Ponts ParisTech i mieszka pomiędzy Bostonem, Genewą a Dubajem.

W 2016 roku został wpisany na radar Thinkers50 jako jeden z 30 najwybitniejszych wschodzących myślicieli biznesowych na świecie i jeden z 50 najlepszych na świecie myślicieli zajmujących się zrównoważonym rozwojem według Thinkers360. Jest starszym doradcą Ideation Center of Strategy& w PwC w Dubaju oraz inkubatora UC Berkeley SkyDeck. Od 2022 r. dołączył także do India Dialog w Centrum Technologii Azji w USA na Uniwersytecie Stanforda.

Jest autorem/współautorem ponad 150 publikacji recenzowanych i nierecenzowanych, 13 książek, w tym 2 bestsellerów Amazona: Understanding how the Future Unfolds (2017) i The AI Republic (2019). Jego najnowsze książki to: „The Emerging Economies under the Dome of the Fourth Industrial Revolution” (Cambridge University Press, 2022) oraz „The Great Remobilization: Strategies and Designs for a Global Smarter World” (MIT University Press, 2023). następną książką będzie „Digitizing the Emerging Economies” (Cambridge University Press, 2024).