SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Drago Entertainment sprzedało 250 tys. egz. „Gas Station Simulator”, chce przejść na rynek główny GPW

Rada nadzorcza Drago Entertainment podjęła uchwałę w sprawie zamiaru rozpoczęcia procesu przeniesienia akcji spółki z alternatywnego rynku NewConnect na rynek regulowany warszawskiej giełdy - podała spółka w komunikacie. Studio poinformowało, że sprzedano powyżej 250 tys. kopii gry „Gas Station Simulator”.

Article

- Od pewnego czasu obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania Drago ze strony podmiotów działających na rynku kapitałowym. Ma to przełożenie na obecną wycenę Studia, która wynosi prawie 100 mln zł. To poziom ponad 3-krotnie wyższy w porównaniu do kapitalizacji z 28 kwietnia, czyli dnia debiutu na NewConnect. Biorąc pod uwagę wzrost wartości naszej firmy, zdecydowaliśmy się na przeniesienie akcji Drago na rynek regulowany - uzasadnia Joanna Tynor, prezes Drago Entertainment.

- Ufam, że pozwoli nam to osiągnąć jeszcze większą transparentność w oczach obecnych, jak i przyszłych inwestorów i tym samym przełoży się na znaczący wzrost pozycji DRAGO na konkurencyjnym rynku gier wideo - podkreśla Tynor. - Aktualnie szykujemy się do rozpoczęcia formalnych aspektów realizacji tego procesu. O kolejnych krokach będziemy informowali na bieżąco - zaznacza.

„Gas Station Simulator” z 250 tys. sprzedanych egz.

Drago Entertainment poinformowało, że sprzedaż gry „Gas Station Simulator” przekroczyła 250 tys. egz. - Sprzedaż Gas Station Simulator buduje się w zawrotnym tempie. Gra co kilka dni odnotowuje przyrost sprzedaży o kilkadziesiąt egzemplarzy - komentuje Joanna Tynor.

„Gas Station Simulator” trafił do sprzedaży w połowie września. Producent informował, że w ciągu półtorej godziny od premiery przychody na platformie Steam, po potrąceniu prowizji platformy i wydawcy, pokryły koszty produkcji gry wynoszące ok. 450 tys. zł

- Świadczy to o tym, że nasza produkcja trafnie wpisała się w aktualne trendy na rynku gier, tym samym nasza praca została doceniona. Obecnie u naszego partnera biznesowego, studia MD Games, trwają przygotowania do konsolowych wersji gry. Liczymy na równie dobre przyjęcie projektu ze strony nowych grup odbiorców - dodaje szefowa Drago Entertainment.

Obecnie Drago Entertainment pracuje nad kilkoma nowymi grami, m.in. „Winter Survival Simulator” (ma to być gra inspirowana wyprawami znanego survivalisty Marka Kamińskiego), a także „Food Truck Simulator” oraz „Road Diner Simulator”.

 

Drago Entertainment zadebiutowało na rynku NewConnect w kwietniu br. W poniedziałek przed południem kurs spółki wynosił 88,50 zł, do daje kapitalizację w wysokości 96,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Drago Entertainment sprzedało 250 tys. egz. „Gas Station Simulator”, chce przejść na rynek główny GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl