SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Drogi wolności”, „Bake Off Junior” i cykl o historii z bohaterami „Korony królów” nowościami TVP1 i TVP2

Wśród jesiennych nowości TVP1 i TVP2 znajdą się serial „Drogi wolności”, dziecięce reality „Bake Off Junior” i cykl „Korona królów - Taka historia”. Pojawi się odświeżony teleturniej „Jaka to melodia?” z Norbim w roli prowadzącego i kontynuowane będą sprawdzone formaty takie jak „Rolnik szuka żony” czy „Dziewczyny ze Lwowa”. Pojawiają się także Liga Mistrzów i mecze siatkówki oraz kolejne premiery w Teatrze Telewizji.

 

Tomasz Kammel, Marzena Rogalska i Norbi podczas prezentacji ramówki TVP / fot. Ł.BrzezickiArticle

- Kiedy 2,5 roku temu stawałem na czele zarządu Telewizji Polskiej miałem jedno marzenie i jedną obietnicę: żeby odbudować siłę, pozycję i prestiż TVP. Marzyłem żeby zakomunikować: po raz pierwszy od 16 lat według zaniżającego wielokrotnie naszą oglądalność monopolisty telemetrycznego (Nielsen - przyp. red.) nastąpił bezwzględny wzrost oglądalności TVP1 i TVP2 w stosunku półrocze 2018 do 2017. Przy spadku konkurencji, wykazywanym przez tego monopolistę telemetrycznego, którego nazwę sobie daruję - mówił w czwartek podczas prezentacji jesiennej ramówki TVP Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

- Podnieśliśmy oglądalność TVP1, TVP2 i całej grupy, bo wiedzieliśmy, czego chcą Polacy - telewizji prawdziwej, która oddaje ich emocje, która jest z nimi w najważniejszych chwilach. Ten wzrost oglądalności udało się uzyskać w warunkach skutecznego opowiedzenia polskiego kanonu kulturowo-tożsamościowego - dodał Kurski.

„Drogi wolności”

Pierwszą nowością tej jesieni będzie serial kostiumowy „Drogi wolności”. Fabuła serialu skupia się na losach krakowskiej rodziny Biernackich. Jest to historia trzech młodych sióstr: Maryni (Paulina Gałązka), Aliny (Katarzyna Zawadzka) i Lali (Julia Rosnowska), które zakładają w Krakowie tygodnik „Iskra”. Jego pierwszy numer ukazuje się 11 listopada 1918 roku, a tematem przewodnim jest przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania.

Emisja nowego serialu w TVP1 rozpocznie się w niedzielę 2 września br. o godz. 20.10. W tym samym paśmie w połowie lipca br. Jedynka wyemitowała pilotażowy odcinek produkcji, który obejrzało średnio 2,22 mln widzów, a udział stacji wyniósł 15,73 proc.

„Bake Off Junior”

TVP2 premierowo pokaże reality-show „Bake Off Junior”, w którym o tytuł najlepszego cukiernika rywalizują dzieci. Jest to spin-off programu „Bake Off - Ale ciacho!” dla dorosłych. Formuła dziecięcej wersji reality jest podobna do wersji kulinarnego programu, w którym biorą udział dorośli amatorzy wypieków.

„Bake Off Junior” poprowadzą Marcelina Zawadzka oraz Ida Nowakowska. Jurorami będą z kolei Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki (obaj znani z wersji cukierniczego programu dla dorosłych).

Premierę „Bake Off Junior” w TVP2 zaplanowano na 6 września br. o godz. 20.45, czyli po „Barwach szczęścia”.

„Młody Piłsudski” (pilot)

11 listopada br. widzowie Jedynki obejrzą w ścisłym prime-time’ie premierowy odcinek realizowanego przez Telewizję Polską serialu historycznego „Młody Piłsudski”. W tytułową rolę przyszłego marszałka wcieli się Grzegorz Otrębski. Cały sezon zostanie wyemitowany w TVP1 wiosną 2019 roku.

Akcja „Młodego Piłsudskiego” rozpocznie się w 1887 roku, kiedy Piłsudski zostaje aresztowany pod zarzutem udziału w spisku na życie cara. Bohater ma wówczas 19 lat.

Pilot produkcji będzie odcinkiem specjalnym - połączeniem 1. i 2. odcinka serialu, ale zaprezentowane sceny nie będą zupełną kopią tych odcinków. W odcinku premierowym wystąpią m.in. Marek Kalita, Urszula Grabowska, Ewa Wencel, Sebastian Cybulski i Jan Englert. Scenariusz napisali Jarosław Sokół z Ewą Wencel, a reżyserem jest Jarosław Marszewski.

„Korona królów - Taka historia”

W piątek 7 września br. o godz. 18.30 TVP1 zacznie emisję cyklu dokumentalnego, w którym bohaterowie telenoweli „Korona królów” będą opowiadać widzom, jak wyglądał średniowieczny świat. Program poprowadzi aktor Wojciech Żołądkowicz, wcielający się w postać Olgierda.

Widzowie poznają ciekawostki m.in. na temat handlu, medycyny czy królewskich uczt, a prowadzący w przystępny sposób przybliży tło historyczne, zawiłości polityczne i realia życia codziennego, w jakich rozgrywa się akcja „Korony królów”.

Kontynuacje TVP1 i TVP2

„Jaka to melodia?”

W zupełnie nowej wersji do ramówki TVP1 powraca teleturniej „Jaka to melodia?”. Program zyska odświeżoną formułą i nowego prowadzącego - Norberta Dudziuka, znanego jako Norbi. Portal Wirtualnemedia.pl informował o tym jako pierwszy w zeszłym tygodniu, a Telewizja Polska nie potwierdzała i nie dementowała naszych ustaleń. Wczoraj oficjalnie zaprezentowano Norbiego podczas konferencji ramówkowej.

Norbi zastąpił Roberta Janowskiego, który przez ponad 20 lat prowadził show. „Jaka to melodia?” zyska teraz nową scenografię i oprawę graficzną. Trwają już nagrania nowych odcinków, a producentem wykonawczym programu jest ZPR Media.

Od września „Jaka to melodia?” tak jak poprzednio będzie emitowana codziennie. Od poniedziałku do piątku w teleturnieju będą rywalizowali pojedynczy uczestnicy, w soboty będą pokazywane bitwy na hity z udziałem dwuosobowych drużyn, a w niedziele w programie będą startowały znane osoby. Teleturniej będzie emitowany od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 18:30.

„Leśniczówka”

Telewizja Polska podjęła decyzję o kontynuacji wiosennej nowości, czyli telenoweli „Leśniczówka”, która skupia się na rodzinie mieszkającej w leśniczówce. Serial powróci jednak do Jedynki w zupełnie nowym paśmie - od poniedziałku do środy o godz. 20.30. Nowe odcinki na antenie będzie można oglądać począwszy od 3 września tego roku.

Pierwszy sezon „Leśniczówki” emitowano wiosną tylko w piątki o godz. 18.00 i 18.25. Średnia oglądalność pierwszego sezonu wyniosła 1,04 mln widzów, co przełożyło się na 10,49 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów.

„The Voice of Poland 9”

1 września br. TVP2 rozpocznie emisję dziewiątej edycji „The Voice of Poland”. Talent-show będzie pokazywany tradycyjnie w soboty o godz. 20.05. Nowa odsłona widowiska przynosi duże zmiany w składzie trenerskim - uczestników oceniać będą Grzegorz Hyży, Patrycja Markowska, Piotr Cugowski i Michał Szpak.

Prowadzącymi ponownie będą Tomasz Kammel, Maciej Musiał, Barbara Kurdej-Szatan i Krzysztof „Jankes” Jankowski. Tym razem zabraknie Marceliny Zawadzkiej, która zrezygnowała z nagrywania programu.

„Dziewczyny ze Lwowa 3”

Jesienią do Jedynki powraca serial „Dziewczyny ze Lwowa”, opowiadający o perypetiach czterech młodych dziewczyn, które przyjeżdżają do Warszawy w poszukiwaniu lepszego życia. W głównych rolach ponownie pojawią się Anna Gorajska, Magdalena Wróbel, Katarzyna Ucherska i Anna Maria Buczek.

Zdjęcia do trzeciej serii serialu „Dziewczyny ze Lwowa” odbywały się wiosną w Warszawie. W kolejnym sezonie pojawi się nowa postać, która przyjedzie z Ukrainy i wniesie trochę fermentu w życie bohaterek.

Premierę „Dziewczyn ze Lwowa 3” w Jedynce zaplanowano na sobotę 1 września br. o godz. 20.30. Oznacza to, że w tym sezonie serial zostanie przeniesiony o dzień wcześniej, w miejsce sobotniego filmu fabularnego. Do tej pory widzowie mogli śledzić losy bohaterek w niedzielne wieczory. Tej jesieni „Dziewczyny ze Lwowa” będą rywalizowały m.in. z „The Voice of Poland 9”.

„Rolnik szuka żony 5”

W piątej edycji hitu TVP1 uczestnikami będą sami mężczyźni. Po lekturze listów od kandydatek na żony, które przekazała Telewizja Polska, zaproszą oni wybranki do swoich gospodarstw. W wyborze tej jedynej jak zwykle pomagać będzie prowadząca Marta Manowska.

Premierę „Rolnik szuka żony 5” w Jedynce zaplanowano na niedzielę 2 września br. o godz. 21.15 (tuż po emisji „Dróg wolności”).

„Alarm!”

Jesienią do TVP1 powróci także magazyn interwencyjny „Alarm!”. W 15-minutowych odcinkach reporterzy przybliżają m.in. afery w samorządach, co ma związek z jesiennymi wyborami samorządowymi oraz opowieści o realnych problemach Polaków.

W nowym sezonie program zyska dodatkową emisję w soboty, czyli będzie emitowany sześć razy w tygodniu o godz. 20.10. Prowadzącymi pozostają Jacek Łęski i Agnieszka Świdzińska.

Średnia widownia pierwszych 68 odcinków "Alarmu!", emitowanych od 26 lutego do 14 czerwca br. wyniosła 927 tys. osób.

Festiwal Muzyki Tanecznej Kielce 2018

W dniach 7-8 września br. Dwójka będzie transmitować koncerty z kieleckiego Amfiteatru Kadzielnia. TVP jest producentem Festiwalu Muzyki Tanecznej. Pierwszego dnia (od 20.45) wystąpią zespoły disco polo, m.in. Akcent, Boys, Bayer Full, Weekend, Top Girls, Power Play, Piękni i Młodzi, Andre, Baby Full i Cliver. Zaśpiewa także Loona. Widowisko poprowadzą Sławomir i Kajra oraz Mateusz Szymkowiak.

Z kolei na sobotę 8 września (transmisja od 21.05) zaplanowano koncerty Szalona Domówka Marka Sierockiego. Na scenie kieleckiej Kadzielni zagrają: Kate Ryan, Gromee&Lukas Meijer, Oceana, In-grid, Velvet, Shaun Backer, Arash, Mohombi, Stachursky, Papa D., Marlena Drozdowska & Grzegorz Wilk. Prowadzący to Ida Nowakowska, Mateusz Szymkowiak i Marek Sierocki.

Więcej sportu w Telewizji Polskiej

Telewizja Polska stawia na sport. Od 22 sierpnia br. w Jedynce pojawiła się Liga Mistrzów - co środę nadawany będzie jeden mecz, a potem skróty pozostałych, dzięki trzyletniej sublicencji uzyskanej od Polsatu. Nadawca nabył też prawa do mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn, które rozpoczną się 10 września br. - To dopełnienie korony himalajów. Obok piłki nożnej, ręcznej, koszykówko, pojawi się siatkówki - mówił na konferencji Jacek Kurski.

W TVP emitowane będą też spotkania piłkarskiej Ligi Narodów z udziałem reprezentacji Polski, zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich czy boks.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w I półroczu br. udział TVP1 w rynku telewizyjnym wyniósł 10,37 proc., a TVP2 - 8,22 proc.

Wyniki TVP

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł oraz spadek przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł. Publiczny nadawca osiągnął 0,5 mln zł zysku netto.

W 2016 roku spółka zanotowała spadek wpływów o 6,8 proc. do 1,47 mld zł, wzrost kosztów operacyjnych o 8,2 proc. do 1,65 mln zł oraz 176,7 mln zł straty netto. W br. planuje, że będzie miała ok. 100 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: „Drogi wolności”, „Bake Off Junior” i cykl o historii z bohaterami „Korony królów” nowościami TVP1 i TVP2

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasia
Dziwne, wszyscy na tej ramówce udają, że Prezes nie istnieje. Nie widzą, że podpisują się pod wszystkim co pis robi?
Takie wszystko szczesliwe i piekne na tej ramowce
odpowiedź
User
seba
Ciotka, która w TVP orzeżyła X prezesów, powiedziała mi kiedyś, że trzeba mieć na prezesa wyjebane i robić swoje inaczej człowiek by zwariował.
Czy Sznuk podpisuje się pod tym co robi Prezes? nie należy zatem wszystkich do jednego worka wsadzać
odpowiedź
User
widz
Jakim strasznym lizusem jest JK skoro publicznie gada takie komunały. Czy on w to wierzy? czy dla stanowiska i wazeliniarstwa zrobi WSZYSTKO? To jest podręcznikowy przykład gebelsowskiej propagandy! Dokąd to będzie trwać?
odpowiedź