SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Drogi wolności” mają o 760 tys. widzów mniej niż „Dziewczyny ze Lwowa” rok temu

Nowy historyczny serial „Drogi wolności” ogląda średnio 1,92 mln osób, o 760 tys. tys. widzów mniej niż drugą edycję „Dziewczyn ze Lwowa” pokazywaną rok temu w tym paśmie. Produkcja daje TVP1 pozycję wicelidera całego rynku telewizyjnego.

Julia Rosnowska i Paulina Gałązka, fot. instagram.com/julia.rosnowskaArticle

Serial „Drogi wolności” nadawany jest na antenie Jedynki w niedziele o godz. 20.10, począwszy od 2 września 2018 roku.

Po trzech pierwszych odcinkach średnia oglądalność produkcji wyniosła 1,92 mln widzów. Przełożyło się to na 12,36 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 6,35 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 8,62 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Oglądalność spada z odcinka na odcinek

Największą popularnością do tej pory cieszył się pierwszy odcinek. Przyciągnął on uwagę 2,01 mln osób. Odcinek ten TVP1 pokazała prapremierowo w niedzielę, 15 lipca br. o godz. 20.15. Wówczas produkcję śledziło średnio 2,22 mln widzów, a udział wyniósł 15,73 proc.

Dla porównania, pokazywaną jesienią ub.r. w tym paśmie drugą edycję „Dziewczyn ze Lwowa” oglądało o 760 tys. widzów więcej. Pierwszy trzy odcinki serialu śledziło wówczas średnio 2,68 mln osób, a udział TVP1 wynosił 17,28 proc. w grupie 4+, 9,94 proc. w 16-49 i 13,58 proc. w 16-59.

TVP1 w paśmie emisji serialu nadal jest wiceliderem rynku telewizyjnego. Pierwsze miejsce zajmuje TVN, który pokazujący gł. „MasterChefa”, a jego udział kształtuje się na poziomie 12,90 proc. „Wielką czwórkę” uzupełniają: Polsat (gł. „W rytmie serca”; 11,46 proc.) i TVP2 (gł. filmy fabularne; 4,08 proc).

Wśród widzów w grupach 16-49 i 16-59 TVP1 jest stacją trzeciego wyboru.

Serial „Drogi wolności” skupia się na losach krakowskiej rodziny Biernackich. Jest to historia trzech młodych sióstr: Maryni (Paulina Gałązka), Aliny (Katarzyna Zawadzka) i Lali (Julia Rosnowska), które zakładają w Krakowie tygodnik „Iskra”. Jego pierwszy numer ukazuje się 11 listopada 1918 roku, a tematem przewodnim jest przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2017 roku wyniósł 9,59 proc.

Dołącz do dyskusji: „Drogi wolności” mają o 760 tys. widzów mniej niż „Dziewczyny ze Lwowa” rok temu

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
Tak zniszczyć niedzielne, wieczorne pasmo Jedynki to naprawdę trzeba mieć bardzo dobre predyspozycje. Porażka na całej linii i nawet w grupie 4+ TVN jest wyżej. A trzeba było zostawić Lwowianki i odpuścić kolejny serial historyczny, które się nie oglądają co pokazał 2 sezon Wojennych Dziewczyn.
odpowiedź
User
TakaPrawda
Jeśli Nielsen z nadajnikami w małym ułamku telewizorów twierdzi, że drastycznie spadła oglądalność to jeszcze wcale nie znaczy, że tak właśnie się stało...
odpowiedź
User
Hela
Ten serial jest tak straszny i tak strasznie grany że będzie miał mniej widzów w każdym kolejnym tygodniu.
odpowiedź