SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Droższy Bankier

Od 1 maja Bankier.pl podnosi ceny reklamy średnio o 10%.

Jak informuje nadawca przyczyną zmian jest "dynamicznie zwiększający się zasięg, wzrost popytu na reklamę w pierwszych miesiącach roku, rosnące wskaźniki skuteczności przeprowadzanych kampanii oraz poprawa grupy docelowej. Jednocześnie portal rozszerza ofertę pakietów reklamowych".

Oglądalność portalu wzrastała w ubiegłym roku w tempie ok. 35% co kwartał. Wg badania gemiusAudience (Gemius S.A.) w lutym 2004 portal odwiedziło ponad 191 tys. użytkowników (real users) generując ponad 3,2 mln odsłon.

„Nasze kampanie reklamowe w portalu Bankier.pl osiągają bardzo dobre wskaźniki skuteczności, co w połączeniu z atrakcyjną grupą docelową, jaką stanowią użytkownicy portalu, stanowi o dużym potencjale reklamowym Bankier.pl." – mówi Benita Jakubowska, Dyrektor Działu Internet CR Media Consulting S.A.

„Zasięg Bankier.pl dynamicznie się zwiększa. Obok silnego wzrostu oglądalności portalu dbamy również o profil naszych użytkowników. Wciąż są to osoby dobrze wykształcone, o wysokich dochodach, często przedsiębiorcy czy osoby decyzyjne w firmach. Przykładowo liczba czytelników z wyższym wykształceniem zwiększyła się w ciągu roku czterokrotnie, a odsetek gospodarstw domowych o dochodach powyżej 3000 zł netto miesięcznie wyniósł w grudniu 2003 51 %*”– dodaje Piotr Wąsowski, Członek Zarządu Bankier.pl S.A.

Poprawa potencjału reklamowego portalu Bankier.pl przełożyła się na rekordowo wysokie przychody z reklamy. W pierwszym kwartale 2004 przychody z tego tytułu zwiększyły się dwukrotnie w stosunku do analogicznego okresu w 2003 roku. Dalszy wzrost spodziewany jest w drugim półroczu 2004. Reklamowy boom umożliwia także współpraca z siecią Ad.net – największą siecią reklamy interaktywnej w Polsce.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Droższy Bankier

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl