SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startuje drugi sezon serialu dokumentalnego Tok FM o pieczy zastępczej

We wtorek, 1 czerwca, Radio Tok FM (Grupa Radiowa Agory) rusza z drugim sezonem radiowego serialu dokumentalnego „Piecza”. Autor - Michał Janczura - wraca w nim do opowieści o zawiłościach pieczy zastępczej i o drogach, które do niej prowadzą.

Article

W kolejnym odcinku „Pieczy” - pod tytułem „FASolki”, otwierającym drugi sezon serialu, Janczura śledzi walkę Marty o odzyskanie córki.

Premiera zaplanowana jest na wtorek, 1 czerwca w samo południe na tokfm.pl i w aplikacji Tok FM.

Emisja na antenie radia nastąpi o godz. 20.00 w audycji „Mikrofon Tok FM”. Kolejne odcinki dostępne będą we wtorki, zawsze w samo południe na platformie podcastowej Tok FM i wieczorem w eterze.  

Serial liczy 4 odcinki.

O czym był pierwszy sezon

Pierwszy sezon radiowego serialu dokumentalnego (premiera: w styczniu br.) opowiadał o pełnym absurdów, niedoróbek i nielogiczności systemie, w którym dziecko nie jest podmiotem, ale przedmiotem. Przez pryzmat historii konkretnych dzieci i rodzin reporter wyjaśniał, jak skonstruowany jest system, do którego trafiają dzieci opuszczające rodziny biologiczne. A także jak bardzo, nieraz za wszelką cenę i wbrew wszystkiemu, system stara się ich do siebie nie przyjąć. Sezon drugi podąża śladami znanych bohaterów, ale też prezentuje zupełnie nowe historie, a przez ich pryzmat - kolejne zjawiska.

Pierwsza odsłona „Pieczy” skłoniła do interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich. Adam Bodnar w piśmie do minister rodziny Marleny Maląg zwrócił uwagę na kwestie dotyczące pieczy zastępczej, które wymagają pilnej zmiany - w jego opinii zawodzą m.in. samorządy, które nie radzą sobie organizacyjnie. "Poza współdziałaniem między powiatami ważnym zagadnieniem kładącym się cieniem na funkcjonowaniu systemu pieczy zastępczej jest wciąż niedostateczna współpraca instytucji ze szczebla powiatu i gminy" - można przeczytać w piśmie.

Pod koniec pierwszego kwartału spadła nieco liczba subskrypcji radia Tok FM - ich liczba wyniosła 25,7 tys. (wzrost o 15,9 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału 2020 roku), ale pod koniec ub. r. było ich 25,9 tys. Agora nie zdradza, ile konkretnie zarabia na subskrypcjach. Ich udział we wszystkich przychodach cyfrowych to 37 procent.

Dołącz do dyskusji: Startuje drugi sezon serialu dokumentalnego Tok FM o pieczy zastępczej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tok Tok
Mizerny pod względem formy jest ten radiowy serial. Warto posłuchać, jak to robią za granicą. Tak czy owak, trzymam kciuki, żebyście doskonalili warsztat.
odpowiedź