SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Drugie śniadanie Mellera” wystartuje zgodnie z planem. „Mam załatwione trzy odcinki”

Na liczniku zbiórki Marcin Meller ma tylko ponad 10 tys. zł, ale to nie wpłynie na termin startu „Drugiego śniadania Mellera”. Program ruszy zgodnie z planem, czyli 14 stycznia - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - W tej chwili mam „załatwione” trzy odcinki - mówi nam dziennikarz.

Marcin Meller podczas live'a dla patronów 6 grudnia br., fot. Zrzut ekranuArticle

Meller w listopadzie ub. roku ogłosił, że definitywnie pracę w „Drugim śniadaniu mistrzów”, emitowanym na antenie TVN24. - Po blisko czternastu latach zarwanych weekendów czas powiedzieć stop - napisał na facebookowym fanpage’u. Program też przestał istnieć, a dziennikarz wskazywał na uciążliwość poświęcania weekendów na nagrywanie programu.

Wkrótce potem jednak ogłosił, że wraca ze swoim, jednak będzie nadawał go w internecie i pod innym tytułem: „Drugie śniadanie Mellera”. Start ustalił na 14 stycznia br.; program będzie nadawany co tydzień w samo południe. Materiał jednak nagrywany będzie w piątki. Oprócz cotygodniowych rozmów mają na kanale pojawiać się także rozmowy „jeden na jeden”.

Równocześnie Meller wystartował ze zbiórką na Zrzutka.pl. - Chcę, żeby wyglądało to dobrze, więc pieniądze przeznaczę m.in. na studio, sprzęt, oświetlenie – mówił dziennikarz w trakcie spotkania.

Ustanowił kilka progów dla patronów: wpłacać więc można albo 13 zł (gdyż jedna z jego ulubionych książek dzieciństwa był „Trzynasty występek” Edmunda Niziurskiego), albo 22 zł (od „Paragrafu 22”, innej ulubionej książki), 54 zł (tyle lat ma Meller), 99 zł (od piosenki „99 Luftballons” Neny), 300 zł (kojarzące się z filmem „300”), 500 zł (film „500 dni miłości”) czy wreszcie 1001 zł (od „Baśni z 1001 nocy”). Z wpłatami łączą się rozmaite profity, m.in. newsletter, zamknięta grupa patronów czy wycieczka na Warmię i Mazury w towarzystwie Marcina Mellera.

Start - zgodnie z planem

Po kilku tygodniach dziennikarz ma zebrane ponad 10,4 tys. zł i deklaracje wpłat w wysokości 4,4 tys. zł miesięcznie.

– Ze szczęścia nie skaczę, ale to wystarczy na początek – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Meller, zapewniając, że nowy format wystartuje w internecie zgodnie z zapowiedzią, czyli 14 stycznia. – Mam już „załatwione” trzy odcinki, a więc mam rozmówców, miejsce itd. Niczego więcej jednak na tym etapie nie chcę zdradzać.

 

Nasz rozmówca podkreśla, że od chwili ogłoszenia premiery nowego formatu dostał sporo propozycji „o charakterze niegotówkowym”: - To oferty, które pozwolą mi działać przy programie. Zdaję sobie sprawę, że gdy pokażę ludziom jeden – dwa odcinki i „załapią”, na czym to polega, pojawią się nowe wpłaty i nowi patroni. Tak to właśnie działa w internecie, miałem tego świadomość od początku - dodaje.

Meller to pisarz, dziennikarz, podróżnik. W latach 2003-2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji „Playboya”. Do jesieni 2020 roku pisał felietony do „Newsweek Polska”, wcześniej był felietonistą „Wprost”. W listopadzie 2020 roku został redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski. Po trzech tygodniach zrezygnował z pełnienia tej funkcji jako przyczynę podając „istotne powody”.

Przez 14 lat był prowadzącym „Drugie śniadanie mistrzów” na antenie TVN24, współpracuje też z Onetem. Ostatnio napisał beletrystyczną książkę „Czerwona ziemia”. Na początku grudnia 2022 roku rozpoczął autorską współpracę z Radiem Eska Rock, którą ma kontynuować mimo swojego autorskiego projektu.
 

Dołącz do dyskusji: „Drugie śniadanie Mellera” wystartuje zgodnie z planem. „Mam załatwione trzy odcinki”

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hhhh
Niech ktoś z "niestaszcie pis" zapłaci. To ich kolega.
Tak był "zmęczony", że po miesiącu startuje dzięki żebraninie.. ;)
odpowiedź
User
kolis
Przestańcie go promować. Dopóki nie pisaliście codziennie o Orłosiu, miał po 200 wyświetleń. Mellera też to czeka, chyba, że będzie miał tu regularne reklamy xd
odpowiedź
User
mumia
tak właśnie się spada....spadaj człowieku żałosny...wstyd zbiórka na program nijaki...ta do cholery na wszystko zrzutki... oj p.meellera😪😪😭😭😬
odpowiedź