SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

DSS: 515 mln zł przychodów, 74,4 mln zł EBIT i 46,9 mln zł zysku w 2011r.

Spółka Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS) prognozuje ponad 515 mln zł przychodów w 2011 r. tj. o ponad 200% więcej od sprzedaży zakładanej na ten rok. Przyszłoroczna EBITDA ma wynieść 104,6 mln zł co oznacza jej 3,5-krotny wzrost w stosunku do wyniku planowanego na ten roku. Spółka planuje w 2011 r. wzrost zysku operacyjnego oraz wyniku netto do odpowiednio 74,4 mln zł i 46,9 mln zł.

„Skokowy wzrost wyników w stosunku do planowanych na ten rok, to efekt wzrostu sprzedaży kruszywa, rozwoju działalności produkcji mas mineralno-asfaltowych, realizacji większych i bardziej rentownych kontraktów, a także możliwej konsolidacji wyników finansowych dwóch spółek od 1 stycznia 2011: Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych oraz Kopalni Surowców Skalnych w Złotoryi” – czytamy w komunikacie.

„Oczekujemy, że przyszły rok może być dla naszej spółki przełomowy. Dotychczasową działalność tj. produkcję kruszyw wzmocnimy rozpoczęciem produkcji mas mineralno-asfaltowych, a także ich układaniem na realizowanych projektach infrastrukturalnych. Połączenie tych dwóch działalności daje nam bardzo znaczącą przewagę konkurencyjną, przekładając się na kompleksowość oferty, a tego dziś oczekują nasi kontrahenci. Spodziewamy się, że to przełoży się pozytywnie na wyniki DSS, a także wypracowywane marże. Zakładając, że z sukcesem zamkniemy realizowane akwizycje dwóch spółek z sektora kruszyw, a jesteśmy już bliscy finalizacji tych przejęć, to nasze wyniki rosnąć będą jeszcze szybciej i możliwe będzie osiągnięcie ponad 0,5 mld zł sprzedaży i 100 mln zł EBITDA już w przyszłym roku"– powiedział Jan Łuczak, prezes DSS, cytowany w komunikacie.

Prognozę przychodów opracowano w oparciu o podpisane kontrakty, jak również o kontrakty, które są obecnie negocjowane. W prognozie uwzględniono realizację dostaw i ułożenie mas mineralno-asfaltowych oraz podbudowy zasadniczej w ramach projektów realizowanych przez konsorcjum, w którym liderem jest China Overseas Engineering Group (COVEC).

Spółka założyła także przeprowadzanie programu inwestycyjnego niezbędnego do prowadzenia produkcji i ułożenia mas mineralno-asfaltowych oraz ułożenia podbudowy zasadniczej. Łączna wartość programu inwestycyjnego opiewa na kwotę ok. 30 - 40 mln zł i zostanie w 50% sfinansowana dotacjami w ramach dwóch umów o dofinansowanie zawartych z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (łączna wartość otrzymanych dotacji wynosi ok. 31 mln zł i dotyczy rozleglejszego programu inwestycyjnego, obejmującego również inwestycje służące produkcji betonu), a w 50% leasingiem finansowym.

Prognoza zakłada także konsolidowanie spółek (KSS i KKSM) od 1 stycznia 2011 r. W dniu 18 sierpnia 2010 r. Spółka parafowała umowę zakupu od Skarbu Państwa 85% akcji KSS.  Dnia 27 sierpnia 2010 r. DSS parafowały umowę zakupu od Skarbu Państwa 85% akcji KKSM. Obecnie spółka negocjuje z załogą KSS pakiet socjalny oraz przygotowuje się do negocjacji pakietu socjalnego z załogą KKSM. Transakcje nie zostały sfinalizowane, ale spółka jest bliska ich zamknięcia. Oprócz negocjacji z załogami poszczególnych spółek, DSS prowadzą prace związane z pozyskaniem finansowania na realizację transakcji.

Zarząd spółki szacuje, że akwizycje będą miały następujący wpływ na wyniki grupy w roku 2011 roku - przychody: 167,2 mln zł, EBITDA: 35,3 mln zł, zysk na działalności operacyjnej: 28 mln zł, zysk netto: 19,9 mln zł

DSS miało 11,10 mln zł straty netto w I poł. 2010 roku wobec 4,18 mln zł straty rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 5,26 mln zł wobec 1,06 mln zł straty rok wcześniej. Przychody wyniosły 45,72 mln zł wobec 48,32 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DSS: 515 mln zł przychodów, 74,4 mln zł EBIT i 46,9 mln zł zysku w 2011r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl