SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Duże roszady w naziemnej telewizji. Kanały TVP za miesiąc zmienią multipleksy

Telewizja Polska 15 lutego br. wraz z rozpoczęciem emisji naziemnej TV Trwam i TVP ABC dokona zmian w układzie swoich stacji na multipleksach - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. TVP1 HD i TVP Info trafią na MUX-3, a TVP Polonia i TVP Rozrywka na MUX-1.

fot. akpaArticle

Obecnie TVP na pierwszym multipleksie zajmuje cztery miejsca: dwa są przeznaczone na nadawanie kanału TVP1 w jakości HD, a pozostałe dwa zajmują stacje TVP2 SD i TVP Info.

Zgodnie z decyzją rezerwacyjną spółka może z nich korzystać do 28 kwietnia br. Jednak w grudniu ub.r. TVP porozumiała się z Fundacja Lux Veritatis, że już 15 lutego br. udostępni jedno z posiadanych przez siebie miejsc na MUX-1 na rzecz TV Trwam (więcej na ten temat). Natomiast na kolejnym z miejsc na tym multipleksie TVP planuje wówczas uruchomienie testowego nadawania nowej stacji dziecięcej TVP ABC.

TV Trwam i TVP ABC to kanały, które wygrały zorganizowany w ub.r. przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji konkurs na nadawanie na MUX-1. W tym samym postępowaniu miejsca na tym multipleksie otrzymały też stacje Stopklatka TV i Fokus TV, ale one emisję naziemną zaczną dopiero pod koniec kwietnia br. Do tego czasu TVP zatrzyma dwa miejsca na tym multipleksie, ale od 15 lutego br. będą tam nadawać zupełnie inne kanały niż obecnie. Jak wynika z naszych informacji, na MUX-1 pojawią się stacje TVP Polonia i TVP Rozrywka, obecnie nadające na MUX-3.

Z kolei na MUX-3 trafią kanały TVP1 HD i TVP Info, które zajmą tam w sumie trzy miejsca (po TVP1 SD, TVP Polonia i TVP Rozrywka). Bez zmian na trzecim multipleksie obecne będą stacje TVP2 HD, TVP Regionalna, TVP Kultura i TVP Historia.

Na razie Telewizja Polska nie podaje, co z emisją naziemną TVP Rozrywka i TVP Polonia po 28 kwietnia br. Z naszych informacji wynika, że spółka prowadzi testy technologii pozwalającej na nadawanie większej liczby kanałów na multipleksie niż osiem w jakości SD i cztery w wersji HD. W lutym ma być wiadomo czy będzie to możliwe.

>>> TVP1 liderem w telewizji naziemnej w 2013 r. - TVP2 wyprzedziła TVN, spory wzrost Puls 2

Dołącz do dyskusji: Duże roszady w naziemnej telewizji. Kanały TVP za miesiąc zmienią multipleksy

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tysiak
"Jak wynika z naszych informacji, na MUX-1 pojawią się stacje TVP Polonia i TVP Rozrywka, obecnie nadające na MUX-1." czyli nadawały na MUX-1 i nadal będą tam nadawać...
odpowiedź
User
Z cyklu
TVP-OLITRUK na muxach..
odpowiedź
User
ojej
tylko czy Tusk zdąży do tego czasu spreparować ATM-nament dla swojego kolegi z ukochanej, najmilszej unii nie-wydolności?
odpowiedź