SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Duże spadki na rynku dzienników regionalnych

W sierpniu br. spadła sprzedaż wszystkich największych dzienników regionalnych, liderem "Gazeta Pomorska" - raport portalu Wirtualnemedia.pl.

Duże spadki na rynku dzienników regionalnych

Liderem sprzedaży wśród gazet regionalnych pozostała "Gazeta Pomorska" (Media Regionalne), której rozpowszechnianie płatne razem w sierpniu br. wyniosło 64 530 egz., czyli było o 12 proc niższe niż w sierpniu ub.r. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce zajęła gazeta “Polska Dziennik Zachodni” (Polskapresse) z wynikiem na poziomie 62 121 egz. (w dół o 15 proc.).

Na trzeciej pozycji uplasował się "Express Ilustrowany" (Polskapresse), którego rozpowszechnianie płatne razem wyniosło 42 956 egz. po spadku o 8 proc.

Czwarte miejsce pod  zajęła "Polska Głos Wielkopolski" (42 110 egz., 9 proc. spadku), a pierwszą piątkę zamknęła "Polska Dziennik Bałtycki" (41 282 egz., mniej o 10 proc.).

ZKDPsierpień
Niewirtualnemu20102009
ZKDPŚredni nakład jednorazowyRozpowszechnianie płatne razemŚredni nakład jednorazowyRozpowszechnianie płatne razem
Gazeta Pomorska72264645308329273467
Polska Dziennik Zachodni82733621219661973089
Express Ilustrowany53580429565776846738
Polska Głos Wielkopolski55844421106093246480
Polska Dziennik Bałtycki53280412835796646100
Głos Dziennik Pomorza46520378565248341340
Gazeta Lubuska43197356185093141484
Polska Dziennik Łódzki47304354045429840949
Dziennik Polski49513337835652239772
Echo Dnia40447310214413234551
Gazeta Codzienna Nowiny36341273063890430221
Polska Gazeta Wrocławska38392259434197929311
Polska Gazeta Krakowska36699258494134429150
Nowa Trybuna Opolska31667247993437227516
Gazeta Olsztyńska DE30972231533507626434
Nowości Dziennik Toruński30190215623678725264
Kurier Szczeciński27981197733108822890


 


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Duże spadki na rynku dzienników regionalnych

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik śląsk
Polska Dziennik Zachodni - TRAGEDIA się zaczyna.
odpowiedź
User
Veritas
W ciągu ostatnich trzech lat (od 08-2007 do 08-2010) sprzedaż dzienników regionalnych spadła średnio o 25%. A wygląda na to, że równia jest coraz bardziej pochyła. Piękna katastrofa nie tyle się szykuje, co już jesteśmy jej świadkami:) Pozdrowienia dla wszystkich na pokładzie Titanica! Jakie to uczucie być na tonącym okręcie? Szczególnie pozdrawiam mostek kapitański PP!
odpowiedź
User
maria 63
Muszą spadać! Zarabiają na to same: brak w nich "rewolucji" na wielu obszarach od "twarzy pism" poczynając , na jakości tematów i sposobie ich podania-kończąc. Nie widać (w wielu z nich) zdecydowanych kroków do przodu ...
Robią sie po prostu NUDNE!
odpowiedź