SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Duże spowolnienie wzrostu PKB w krajach OECD

Wzrost gospodarczy (wyrównany sezonowo) w krajach należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) spowolnił do 0,2% kw/kw w II kw. 2011 r. z 0,3% w poprzednich trzech miesiącach, podało OECD w komunikacie. Był to czwarty z rzędu kwartał spowolnienia wzrostu.

"Spowolnienie było szczególnie wyraźne w strefie euro i w Unii Europejskiej, gdzie wzrost spowolnił do 0,2% z 0,8% w poprzednim kwartale. W Niemczech wzrost PKB obniżył się do 0,1% w porównaniu do 1,3% w poprzednim kwartale, a we Francji wzrost wyniósł 0,0% wobec 0,9% w poprzednim kwartale" - głosi komunikat.

W Wielkiej Brytanii PKB wzrósł o 0,2% w II kw. wobec 0,5% w poprzednich trzech miesiącach. Z kolei we Włoszech i w USA odnotowano przyspieszenie do 0,3% z 0,1% w I kw. br. "Jednakże w Stanach Zjednoczonych najnowsze szacunki dotyczące I kw. pokazują znaczącą rewizję w dół wobec szacowanych w czerwcu 0,5%" - czytamy dalej.

Japonia odnotowała dalszy spadek PKB - tym razem o 0,3% wobec 0,9% w poprzednich trzech miesiącach, podkreśla też OECD.

"W porównaniu do poprzedniego roku, PKB wzrósł o 1,6% w II kw. 2011 r. na obszarze OECD wobec 2,4% w poprzednim kwartale. Wśród siedmiu największych gospodarek, Niemcy odnotowały najwyższy poziom wskaźnika (2,7%), a Japonia - najmniejszy (-0,9%)" - napisano także w komunikacie.

W zestawieniu OECD nie podano danych o PKB Polski za II kw. br.

Dołącz do dyskusji: Duże spowolnienie wzrostu PKB w krajach OECD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl