SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwa lata więzienia dla aktora Tomasza P. za znęcanie się nad matką

Na dwa lata więzienia skazał olsztyński sąd okręgowy aktora Tomasza P., oskarżonego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad matką, które doprowadziło do zgonu kobiety.

Matka Tomasza P. mieszkała w Węgorzewie. Syn odwiedził ją w 2006 roku w związku ze śmiercią ojca i miał w Węgorzewie przebywać do czasu załatwienia formalności związanych z organizacją pogrzebu i podziałem majątku.

Sąd przyjął, że w czasie objętym aktem oskarżenia, tj. od 1 do 31 sierpnia 2006 roku, gdy aktor psychicznie i fizycznie znęcał się nad matką Teresą, miał on ograniczoną zdolność kierowania swoim postępowaniem. Sędzia Marek Jaszczak zaznaczył, że ograniczenie to wiązało się z długotrwałą chorobą alkoholową aktora, który na dodatek wyrastał w rodzinie dotkniętej chorobą alkoholową.

- W krytycznym dniu, gdy pielęgniarka środowiskowa znalazła dotkliwie pobitą Teresę P., jej syn Tomasz miał ponad 4 promile alkoholu we krwi, nic więc dziwnego, że oskarżony nie pamięta, co się stało - mówił uzasadniając wyrok Jaszczak.

W trwającym od lutego 2007 roku procesie Tomasz P. twierdził, że nie pamięta okoliczności, w jakich matka została pobita, nie potrafił wskazać także, w jaki sposób doszło u niej m.in. do pęknięcia kości skroniowej. Jednocześnie twierdził, że on nie bił matki, a w ostatnim słowie zaznaczył, że "to matka zainteresowała go operą i teatrem i za to nigdy nie mógłby jej skrzywdzić". Wnosił o uniewinnienie.

Sędzia Marek Jaszczak uzasadniając wyrok przyznał, że ustalając stan faktyczny sąd oparł się przede wszystkim na dowodach rzeczowych zabezpieczonych w mieszkaniu ofiary. Była to m.in. zabrudzona krwią matki odzież Tomasza P. i kępki jej wyrwanych włosów. - Takie rzeczy świadczą o tym, że syn znęcał się nad matką - zaznaczył sędzia.

Ponieważ Tomasz P. przebywał w areszcie od końca sierpnia 2006 roku i tym samym odbył prawie całą karę, sąd zwolnił go z aresztu. Tomasz P. jest aktorem stołecznych teatrów, grywał także mniejsze role w serialach, np. "Młode wilki".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dwa lata więzienia dla aktora Tomasza P. za znęcanie się nad matką

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl