SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwa tysiące komputerów z AuditPro

W ciągu zaledwie dwóch miesięcy od wprowadzenia na polski rynek systemu AuditPro firma Media Software, sprzedała dwa tysiące licencji na tą aplikację

„Rosnące zainteresowanie programami do audytu oprogramowania wśród polskich przedsiębiorców wynika ze wzrostu świadomości korzyści, jakie gwarantuje zautomatyzowany audyt.” – mówi Sebastian Małycha, główny konsultant Madia Software. „Ręczne” zarządzanie oprogramowaniem i licencjami jest bardzo trudne i bez specyficznej wiedzy praktycznie niewykonalne. Dlatego też coraz więcej administratorów dostrzega potrzebę wzmocnienia efektywności swojej pracy przez stosowanie profesjonalnych narzędzi.” – dodaje.

Czeski system AuditPro wszedł na polski rynek w listopadzie 2004 roku. W ciągu dwóch miesięcy został zainstalowany na dwóch tysiącach komputerów w przedsiębiorstwach na terenie Polski południowej.  Obecnie korzystają z niego między innymi:  Ceramika Paradyż, FSE Kontakt S.A., SKOK Kopernik, Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów, Katowicki Holding Węglowy oraz Urząd Gminy Pawłowice i Urząd Miasta Pszczyna, a także Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Górniczej.

Zdaniem Arkadiusza Ptasińskiego, specjalisty ds. systemów informatycznych w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów. „Przeprowadzenie audytu za pomocą AuditPro dało administratorom sieci i kadrze kierowniczej możliwość optymalnego wykorzystania posiadanego sprzętu i oprogramowania, a także zaplanowania i uwzględnienia w budżecie na przyszły rok koniecznych zmian.”

Administratorzy sieci komputerowych korzystający z AuditPro podkreślają jego wysoką funkcjonalność. System nie spowalnia pracy komputerów, jest prosty w obsłudze. Dodatkowo daje administratorom możliwość przeprowadzenia audytu za każdym razem kiedy zajdzie taka potrzeba.

Według najnowszego raportu Business Software Alliance, organizacji zrzeszającej czołowych producentów oprogramowania, Polska zajmuje drugie miejsce na liście krajów Unii Europejskiej z najwyższym współczynnikiem piractwa komputerowego. Sytuacja taka dotyka nie tylko producentów oprogramowania, ale i powoduje straty budżetu państwa, a także znaczne zahamowanie rozwoju gospodarczego całego kraju, w tym, powstawanie nowych miejsc pracy.

Bartłomiej Witucki z Business Software Alliance podkreśla rolę, jaką w zwalczaniu nielegalnego oprogramowania odgrywają profesjonalnie wykonane audyty. „W przedsiębiorstwach, w których technologie wdrażane były w sposób nieuporządkowany, funkcjonować może wiele platform i wersji programów, co powodować może problemy z komunikacją. Właściwe zarządzanie oprogramowaniem może pomóc w zidentyfikowaniu i usunięciu tego rodzaju problemów. Dodatkowym atutem dla przedsiębiorców, którym zależy na właściwym zarządzaniu zasobami firmy jest możliwość dostosowania zakupów oprogramowania do faktycznych potrzeb przedsiębiorstwa, co pozwala zmniejszyć koszty jego aktualizacji i wyraźnie zwiększyć efektywność pracowników.”

W Czechach, gdzie piractwo jest znacznie niższe niż w Polsce, w ciągu dwóch lat sprzedano łącznie ponad 130 tys. licencji. AuditPro wykorzystywany jest przez największe czeskie instytucje administracji publicznej: Ministerstwo Przemysłu i Handlu, Ministerstwo Kultury, Ministerstwo Transportu, Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Zdrowia, czy Akademia Wojskowa w Brnie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dwa tysiące komputerów z AuditPro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl